Florecistki na 4. miejscu

Polskie florecistki zajęły 4. miejsce w turnieju drużynowym rozgrywanych w Moskwie Mistrzostw Świata Juniorów w szermierce. Do medalu zabrakło niewiele, a jednak dużo.

W pierwszym meczu Polki mające w turniejowej drabince numer 5. zmierzyły się  z Białorusią. To był jednostronny mecz wygrany przez nasze młode florecistki 45:18. W ćwierćfinale na Polki czekały Japonki. I w tym spotkaniu Polki były wyraźnie lepsze od swoich rywalek – wygrały wyraźnie każdą z walk, a cały mecz w stosunku 45:22.

W półfinale doszło do nieomal tradycyjnego już na floretowych kobiecych planszach pojedynku Polska – Włochy. W ostatnich latach nasze seniorki regularnie od Włoszek zbierały baty. Młodsze koleżanki Sylwii Gruchały i spółki postanowiły wziąć rewanż za lata ich niepowodzeń.  Reprezentantki Italii do półfinału doszły w stylu równie dobrym jak Polki – pokonały Egipt 45:17 i Francję 45:27. Półfinał niestety od początku przebiegał niepomyślnie dla Polek. Ich rywalki były szybsze i sprytniejsze. Polki przegrywały już 8:20, potem 17:32. Ostatecznie uległy nasze młode reprezentantki Włoszkom 29:45. Tak więc włoski kompleks kobiecego floretu uległ pogłębieniu, a Polkom pozostała walka o medal brązowy.

Rywalkami były gospodynie – Rosjanki. Ten mecz Polki też niestety przegrały mimo ambitnej walki. 35:45. Pozostało to najgorsze dla sportowca miejsce tuż za podium. Florecistki startowały w składzie: Marta Hausmann, Martyna Jelińska, Dominika Kurowska, Natalia Gołębiowska.

W turnieju szablistów Polacy nie startowali.

Dzisiejsi medaliści:

Floret kobiet:

1. Włochy

2. USA

3. Rosja

Szabla mężczyzn:

1. Węgry

2. Niemcy

3. Rosja

Jutro turnieje szablistek i florecitów. Polscy floreciści zaczną od meczu z Singapurem. Szablistki powalczą z Ukrainą – to będzie spotkanie już o wejście do ósemki turnieju.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password