Gimnastyka artystyczna – MŚ: Dina Awerina najlepsza w wieloboju

Finałowe zmagania w wieloboju indywidualnym podczas mistrzostw świata w Pesaro zdominowała Dina Awerina – Rosjanka za każdy z czterech prezentowanych układów otrzymała od sędziów najwyższe noty w stawce. Srebrny medal zdobyła jej siostra bliźniaczka Arina, a na najniższym stopniu podium stanęła Linoy Ashram z Izraela.

Embed from Getty Images

Do finału wieloboju indywidualnego awansowały 24 najlepsze zawodniczki kwalifikacji. W finale każda z nich raz jeszcze zaprezentowała układy z czterema przyborami: obręczą, piłką, maczugami i wstążką. Finałowe zmagania potwierdziły układ sił z wcześniejszych dni – w czołowej trójce nie doszło bowiem do żadnych zmian.

Doskonałą formę w wieloboju po raz kolejny w tym roku zaprezentowała Dina Awerina. Rosjanka za swoje układy otrzymała noty w przedziale 18.450-18.850 i za każdym razem były to najwyższe oceny w stawce. Tym samym triumfowała w najbardziej prestiżowej konkurencji MŚ z przewagą ponad punktu nad siostrą, która za swoje występy również zbierała noty powyżej 18 pkt. Na najniższym stopniu podium zmagania ukończyła Linoy Ashram z Izraela, a w czołowej dziesiątce mistrzostw świata znalazły się także: Katsiaryna Gałkina (Białoruś), Kaho Minagawa (Japonia), Laura Zeng (USA), Newiana Władinowa (Bułgaria), Alexandra Agiurgiuculese (Włochy), Milena Baldassarri (Włochy) i Katrin Tasewa (Bułgaria).

Jutro w Pesaro o medale w wieloboju powalczą zbiorówki. W gronie 29. zespołów narodowych zobaczymy także reprezentację Polski.

Wielobój indywidualny:
1. Dina Awerina, Rosja 74.700
2. Arina Awerina, Rosja 73.450
3. Linoy Ashram, Izrael 70.025

Inga Świetlicka963 Posts

Od igrzysk w Atlancie wierny kibic polskich olimpijczyków. W redakcji od 2013 roku, pisze głównie o biegach narciarskich, siatkówce i gimnastyce artystycznej. Oprócz sportu pasjonatka podróży bliższych i dalszych (zwłaszcza do Rosji i byłych republik radzieckich) oraz dobrych książek i rollercoasterów.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password