Gimnastyka artystyczna – MŚ: Rosja nie przestaje wygrywać

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Podobnie jak w wieloboju indywidualnym, tak i w konkurencji drużynowej, równych sobie nie miały zawodniczki z Rosji. Zbiorówka rosyjska zaprezentowała dwa najlepsze układy i odebrała złote medale mistrzostw świata. Polki zajęły miejsce w drugiej dziesiątce.

Embed from Getty Images

W kwalifikacjach wieloboju drużynowego wystąpiło 29 zespołów narodowych. W tym gronie zobaczyliśmy także reprezentację Polski w składzie: Julia Derus, Julia Chochół, Katarzyna Iwanowska, Aleksandra Majewska, Patrycja Niewiedział i Aleksandra Wlaźlak. Polki mogą zaliczyć występ do udanych. Za układ z pięcioma obręczami nasze gimnastyczki otrzymały notę 15.500 pkt., co było 17. wynikiem dnia. Słabsze oceny polska zbiorówka zebrała za prezentację z piłkami i wstążkami : 13.350 pkt. 19. miejsce. W klasyfikacji łącznej wieloboju nota 28.850 pozwoliła Biało-Czerwonym zająć 18. pozycję – to o dwie lokaty wyżej niż przed dwoma laty na MŚ w Stuttgarcie.

Rosjanki ponownie zostawiły całą resztę stawki za plecami, zgarniając dwie najwyższe oceny od panelu sędziowskiego: 18.950 (5 obręczy) i 18.750 (3 piłki, 2 wstążki). Zacięta rywalizacja toczyła się o dwa pozostałe miejsca na podium. O srebrne i brązowe medale walczyły reprezentacje z Bułgarii, Białorusi, Japonii i Włoch. Ostatecznie na podium mistrzostw świata w Pesaro stanęły Bułgarki i Japonki. Ku rozczarowaniu publiczności gospodynie zajęły dopiero czwartą lokatę, przegrywając medal o… 0.025 pkt. Za nimi sklasyfikowano Białorusinki, a w czołowej dziesiątce zmagań zameldowały się jeszcze zbiorówki z Ukrainy, Azerbejdżanu, Chin, Francji i Uzbekistanu.

Zmagania wielobojowe były kwalifikacją do niedzielnych finałów z poszczególnymi przyborami. Do obu finałów zakwalifikowały się te same reprezentacje: Rosja, Włochy, Bułgaria, Japonia, Białoruś, Azerbejdżan, Ukraina i Chiny.

Wielobój indywidualny:
1. Rosja 37.700
2. Bułgaria 36.950
3. Japonia 36.650
… 18. Polska 28.850

Inga Świetlicka963 Posts

Od igrzysk w Atlancie wierny kibic polskich olimpijczyków. W redakcji od 2013 roku, pisze głównie o biegach narciarskich, siatkówce i gimnastyce artystycznej. Oprócz sportu pasjonatka podróży bliższych i dalszych (zwłaszcza do Rosji i byłych republik radzieckich) oraz dobrych książek i rollercoasterów.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password