Gimnastyka artystyczna – MŚ: Włosko-rosyjska niedziela w Pesaro

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Mistrzostwa świata w Pesaro nie zakończą się absolutnym triumfem Rosjanek. W finale z pięcioma obręczami, ku uciesze miejscowej publiczności, triumfowały gospodynie. Gimnastyczki z Rosji byłty najlepsze w układzie z piłkami i wstążkami.

Embed from Getty Images

W ostatnim dniu rywalizacji doczekaliśmy się malutkiej niespodzianki. W finale zbiorówek z obręczami reprezentacja Włoch po fantastycznym występie zdołała pokonać faworyzowane Rosjanki. Drużyna rosyjska popełniła minimalne błędy i w konsekwencji otrzymała od sędziów notę o 0.200 pkt. niższą od gospodyń. Na najniższym stopniu podium stanęły Japonki, które wyprzedziły w klasyfikacji Bułgarię, Białoruś, Azerbejdżan, Chiny i Ukrainę.

W finale z piłkami i wstążkami artystki z Rosji powetowały sobie wcześniejsze „niepowodzenie” i po raz kolejny sięgnęły po złoto. Srebrne krążki trafiły do zespołu japońskiego, a brązowe wywalczyła zbiorówka bułgarska. Gospodynie tym razem znalazły się tuż za podium, a na dalszych lokatach sklasyfikowano Białorusinki, Ukrainki, Azerki i Chinki.

Reprezentacja Rosji wyjedzie zatem z Pesaro z siedmioma złotymi medalami – pięcioma w rywalizacji indywidualnej – którą totalnie zdominowały siostry Aweriny – i dwoma w zmaganiach zbiorówek. Jedno złoto zostanie natomiast we Włoszech.

Finał z 5. obręczami:
1. Włochy 18.900
2. Rosja 18.700
3. Japonia 18.600

Finał z 3. piłkami i 2 wstążkami:
1. Rosja 18.900
2. Japonia 18.650
3. Bułgaria 18.600

Inga Świetlicka963 Posts

Od igrzysk w Atlancie wierny kibic polskich olimpijczyków. W redakcji od 2013 roku, pisze głównie o biegach narciarskich, siatkówce i gimnastyce artystycznej. Oprócz sportu pasjonatka podróży bliższych i dalszych (zwłaszcza do Rosji i byłych republik radzieckich) oraz dobrych książek i rollercoasterów.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password