Gimnastyka sportowa – CC: Janik w dwóch finałach

Gabriela Janik awansowała do dwóch finałów zawodów Challenge Cup w chorwackim Osijeku. Nasza gimnastyczka o miejsce na podium powalczy w skoku i na poręczach asymetrycznych.

Polka w dzisiejszych kwalifikacjach wystartowała na dwóch przyrządach i na obu zapewniła sobie miejsce w finałowej „ósemce”. Lepiej poszło Janik w skoku. W swojej koronnej konkurencji Polka uzyskała rezultaty 13,650 pkt i 13,700 pkt i ze średnią 13,675 pkt uplasowała się na piątej pozycji. Najwyższy wynik – 14,125 pkt, uzyskała Węgierka Boglarka Devai. Na poręczach asymetrycznych Janik uzbierała natomiast 12,800 pkt i została sklasyfikowana na szóstej pozycji. Wygrała Rosjanka Anastazja Iljankowa (14,300 pkt).

W kwalifikacjach mężczyzn oglądaliśmy natomiast Filipa Sasnala. Nasz gimnastyk w ćwiczeniach wolnych spisał się jednak bardzo słabo, uzyskując zaledwie 9,150 pkt i plasując się na 35. lokacie. Rundę eliminacyjną zwyciężył Rosjanin Kirył Prokopiew (14,600 pkt).

Jutro dokończenie kwalifikacji. Panie wystartują w ćwiczeniach wolnych i na równoważni, a panowie w skoku, na drążku i na kółkach.

Mateusz Górecki2043 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password