Gimnastyka sportowa – CC: Kolejnych finałów brak

Drugi dzień rozgrywanych w chorwackim Osijeku zawodów Challenge Cup nie przyniósł naszym gimnastykom kolejnych miejsc w finałowej ósemce. Blisko awansu była jednak Gabriela Janik, która w ćwiczeniach wolnych zajęła 9. lokatę.

Janik po wczorajszym awansie do finałów skoku i poręczy asymetrycznych, w dzisiejszych zmaganiach poradziła sobie nieco słabiej. Nieco pechowo zakończył się jej występ w ćwiczeniach wolnych. Nota 12,300 pkt dała Janik 9. lokatę i pozycję pierwszej rezerwowej do finału. Gwarantowane miejsce w walce o podium dawał rezultat o 0,50 pkt lepszy. 13,500 pkt to natomiast rezultat który dał zwycięstwo w kwalifikacjach Brazylijce Flavii Saraivie – mistrzyni olimpijskiej młodzieży z Nankinu. Na równoważni Janik spisała się zdecydowanie najsłabiej, notując 22. rezultat – 10,150 pkt. Kwalifikacje wygrała Węgierka Zsofia Kovacs (13,300 pkt).

Niezły wynik na kółkach zanotował Jacek Pozowski. Nasz gimnastyk uzyskał rezultat 12,500 pkt i uplasował się na 13. lokacie, tracąc do awansu dokładnie pół punktu. Kwalifikacje w tej konkurencji wygrał Brazylijczyk Arthur Zanetti. Mistrz olimpijski z Londynu i wicemistrz z Rio de Janeiro za swoje ćwiczenie zebrał 14,900 pkt.

W konkurencji skoku przez stół gimnastyczny mogliśmy oglądać Filipa Sasnala. Polak zdecydował się na wykonanie tylko jednej ewolucji, ocenionej de facto na 13,000 pkt, przez co został sklasyfikowany na ostatniej, 15. lokacie wśród zawodników zgłoszonych do kwalifikacji. Najwyższą średnią dwóch skoków – 14,575 pkt, uzyskał Izraelczyk Andriej Miedwiediew.