Gimnastyka sportowa – ME: Polacy poza finałami

Żadnemu z trójki reprezentantów Polski nie udało się awansować do finałów rozgrywanych w rumuńskim Cluj-Napoca, Mistrzostw Europy w gimnastyce sportowej. Zdecydowanie najbliżej była Gabriela Janik, która w skoku zajęła dziesiątą lokatę.

Biało-czerwoni do Cluj przyjechali w nieco okrojonym składzie. Największe szanse na dobre rezultaty wiązaliśmy oczywiście z Gabrielą Janik, mającą już spore doświadczenie na arenie międzynarodowej. Nasza zawodniczka najlepiej zaprezentowała się w swojej koronnej konkurencji – skoku. Janik za dwie próby uzyskała średnią 13,700 pkt i uplasowała się na dziesiątej lokacie, będąc tym samym drugą rezerwową do finału.

Krakowiance nieco słabiej poszło w pozostałych konkurencjach – na poręczach była 50. (11,666 pkt), na równoważni 45. (11,733 pkt) i 66. w ćwiczeniach wolnych (11,500 pkt). W sumie z sumą 48,499 pkt Janik uplasowała się na 40. pozycji.

Dobry występ na poręczach asymetrycznych zanotowała druga z naszych reprezentantek, Alma Kuc. Polka w tej konkurencji zdobyła 13,300 pkt i została sklasyfikowana na 18. miejscu.

W rywalizacji panów oglądaliśmy Sebastiana Gawrońskiego. Nasz gimnastyk wystartował na wszystkich przyrządach, najlepiej prezentując się w skoku (13,717 pkt, 19. miejsce). W pozostałych konkurencjach Gawroński startował następująco: ćwiczenia wolne (12,433 pkt, 69. miejsce), koń z łękami (11,600 pkt, 77. miejsce), kółka (12,200 pkt, 69. miejsce), poręcze (13,366 pkt, 36. miejsce), drążek (10,466 pkt, 88. miejsce), wielobój (73,865 pkt, 47. miejsce).