Giro del Trentino: Szmyd drugi na trzecim etapie!

Włoch Domenico Pozzovivo (Colnago – CSF Inox) wygrał 3 etap wyścigu kolarskiego Giro del Trentino. Znakomicie spisał się Sylwester Szmyd, który był drugi.

Na trasie liczącej 168 kilometrów wszelkie rozstrzygnięcia zapadły podczas ostatecznej wspinaczki. Mordercza góra Punta Veleno, nazywana „zatrutym żądłem” szybko zweryfikowała plany wielu zawodników co do dobrego wyniku na etapie. Już u podnóża wzniesienia na czele pojawiła się grupka czterech kolarzy (Pozzovivo, Cunego, Kreuziger, Szmyd). Szaleńczego tempa Pozzovivo nie był w stanie utrzymać nikt, jednak ambitna walka pozwoliła Sylwestrowi Szmydowi (Liquigas) wywalczyć drugą lokatę. Polak awansował także na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, przed ostatnim etapem ma 49 sekund straty do Pozzovivo.

Warty odnotowania jest także występ Bartosza Huzarskiego. Reprezentujący barwy Team Netapp kolarz dojechał do mety jako ósmy, ze stratą ponad dwóch minut do zwycięzcy. „Huzar” zanotował awans w klasyfikacji generalnej – jest siódmy, a do liderującego Pozzovivo traci minutę i 48 sekund.

Przemysław Niemiec (Lampre ISD) przyjechał na 54. pozycji.


Giro del Trentino, etap 3:

1. Domenico Pozzovivo (Colnago – CSF Inox)

2. Sylwester Szmyd (Liquigas – Cannondale)     + 0’23”

3. Damiano Cunego (Lampre ISD)     + 1’12”

8. Bartosz Huzarski (Team Netapp)     + 2’12”

54. Przemysław Niemiec (Lampre ISD)     +12’25”

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password