Gładkie zwycięstwo Radwańskiej

Urszula Radwańska jest już w ćwierćfinale turnieju WTA w Guangzhou. W meczu 1/8 finału gładko pokonała swoją rywalkę.

Rywalką rozstawionej w turnieju z czwórką Uli była reprezentantka Luksemburga – Mandy Minella, która w rankingu WTA plasuje się na 67. pozycji.

Polka nie miała z Minellą żadnych problemów. Mimo, że Radwańska na początku meczu niespodziewanie straciła swe podanie, po chwili miała już podwójną przewagę breaka. Seta zakończyła po kilkunastu minutach wynikiem 6:2. Nie wiele różniła się druga partia. Krakowianka szybko zdobyła przełamanie, by po chwili je podwoić. Ostatecznie Radwańska wygrała 6:2, 6:3 i pewnie awansowała do ćwierćfinału chińskiego turnieju.

W meczu o półfinał rywalką polskiej tenisistki będzie reprezentantka RPA, Chanelle Scheepers, która w rankingu WTA jest obecnie 43.

W deblu do ćwierćfinału awansowała z kolei Alicja Rosolska, która w turnieju w Seulu gra w duecie z Wierą Dusheviną. Para ta w turnieju KDB Korea Open rozstawiona jest z numerem czwartym. Polsko-rosyjski debel pokonał w 54 minuty parę Ksenia Lykina/Carla Suarez Navarro. Mecz miał bardzo jednostronny przebieg. Rosolska wraz z Dusheviną przełamywały rywalki aż sześciokrotnie, przez co straciły zaledwie pięć gemów, wygrywając ostatecznie 6:2, 6:3. W meczu o półfinał czeka nieco cięższe zadanie. Rywalkami Polki i Rosjanki będą panie Klara Zakopalova i Tamira Paszek.