Gliwicka dominacja w polskim curlingu

W miniony weekend w Cieszynie odbyły się Mistrzostwa Polski w curlingu. Wszystkie złote medale zdobyły drużyny reprezentujące AZS Gliwice.

Mistrzostwa Polski seniorów:

Zdecydowanie najsłabszą drużyną fazy grupowej był zespół MKS Axel Toruń, który przegrał wszystkie swoje mecze. Po dwa zwycięstwa natomiast zanotowały ekipy z Sopotu, Gliwic i Katowic, w związku z czym rozegrano drużynowy tee-shot – zawodnicy rzucali kamienie jak najbliżej środka, po czym odległości sumowano i najlepsza drużyna zdobyła awans do finału. Wynik 164cm uzyskała drużyna AZS Gliwice, natomiast pozostałe dwie ekipy spotkały się w barażu, wygranym przez Katowiczan 3:2. W derbach Śląska lepsi okazali się znów Gliwiczanie i to oni zdobyli złoty medal. Brąz trafił natomiast do drużyny MKS Axel Toruń, która pokonała w „małym finale” Sopocian 8:6. Co ciekawe, był to jedyny mecz całych Mistrzostw, w którym w żadnej partii nie padł wynik 0:0.

Wyniki końcowe:

1. AZS Gliwice Smok (Karol Gawron, Piotr Podgórski, Piotr Kaźmierczak, Jakub Hawryszków, Andrzej Augustyniak)

2. ŚKC Marlex

3. MKS Axel Toruń

4. Cantigas de St. Wakuta Sopot


Mistrzostwa Polski seniorek:

W turnieju pań ani tee-shot, ani baraże nie były potrzebne – do finału weszły drużyny RKC Curlik PZC (komplet zwycięstw w fazie grupowej) oraz AZS Gliwice Kamikaze, które w fazie grupowej przegrały tylko raz – właśnie z drużyną PZC. W finale jednak Gliwiczanki odegrały się za wcześniejszą porażkę i zdobyły złoto. W meczu o brązowy medal natomiast spotkały się drużyny RKC Curlik I oraz AZS UW Antymateria. Warszawianki, które nie wygrały do tej pory ani jednego spotkania, pokonały zawodniczki z Rudy Śląskiej 8:7 i stanęły na najniższym stopniu podium.

Wyniki końcowe:

1. AZS Gliwice Kamikaze (Elżbieta Ran, Agata Musik, Magdalena Dumanowska, Magda Strączek, Justyna Wojtas)

2. RKC Curlik Ruda Śląska PZC

3. AZS UW Antymateria

4. RKC Curlik I Ruda Śląska I


Mistrzostwa Polski juniorów:

Fazę grupową turnieju juniorów zdominowała drużyna KS Warszowice, która z kompletem zwycięstw awansowała do finału. Pomiędzy pozostałymi drużynami, które wygrały po jednym meczu, rozegrano tee-shot. Najlepsza w nim okazała się drużyna AZS Gliwice Kaczory. Drużyna z Sopotu oraz druga drużyna z Gliwic zmierzyły się w pierwszym barażu, wygranym przez Ślązaków 3:0. W barażu o finał, rozegranym pomiędzy dwoma zespołami AZS Gliwice, 4:2 wygrała ekipa „Kaczory”. Ta sama drużyna wygrała także finał przeciw drużynie z Warszowic i zgarnęła złoty medal. Brąz również trafił do Gliwic – drużyna dowodzona przez Tomasza Plutę wygrała z Wakutą Sopot 6:5.

Wyniki końcowe:

1. AZS Gliwice Kaczory (Rafał Sypień, Jakub Chęć, Konrad Stych, Karol Gawron)

2. KS Warszowice

3. AZS Gliwice (T. Pluta)

4. Wakuta Sopot


Mistrzostwa Polski juniorek:

W fazie grupowej drużyna POS Tikatukatam z Łodzi, która została dopuszczona do rozgrywek zaledwie trzy dni przed rozpoczęciem turnieju, wygrała wszystkie swoje mecze. W finale przegrały jednak z  gliwicką drużyną Marty Pluty, dzięki czemu śląski klub zdobył wszystkie cztery złote medale tegorocznych Mistrzostw Polski. Brązowy medal trafił do drużyny CCC Warszawa, która w „małym finale” pokonała drugi zespół AZS Gliwice, dowodzony przez Julię Malinowską. Ten ostatni zespół jako jedyny spośród wszystkich występujących w Cieszynie nie wygrał ani jednego spotkania.

Wyniki końcowe:

1. AZS Gliwice (Marta Pluta, Marta Malinowska, Ewa Stych, Asia Benet)

2. POS Tikatukatam

3. CCC Warszawa

4. AZS Gliwice (Malinowska)

Wojciech Nowakowski2406 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password