Global Champions Tour Lozanna – dzień I

W Lozannie, gdzie znajduje się siedziba Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej, czołówka światowych zawodników zjechała na specjalne zaproszenie, by wziąć udział w Global Champions Tour. Na sobotę przewidziano rozgrywanie czterech finałów.

O 9:00 wystartowała pierwsza para kategorii Ouchy (1,15m dwie fazy). Najkrótszy przejazd zanotował Serge Varsano na Neronie- 32,24 s . Druga była Mathilde Cruchet (300 pkt), a trzeci Awad al Qahtani (225 pkt). Niezły czas uzyskała Lovisa Stintzig, jednak karne punkty za zrzucenie przeszkody przez Grace Kelly zepchnęło ją do drugiej ’10’.

W Prix Bellerive o zwycięstwie zadecydowały 0.02 sekundy. O tyle szybsza od Anniny Zuger i Webstera była Claire Beecroft na Sally. Dobry start zaliczył Katarczyk Abdul Rahman Al Khawaja, który z nota 450 zajął trzecią lokatę, tuż przed Francuzem Dallamano.

Krótka przerwa na popas i rozpoczynamy Prix Equestriano! W pierwszych popołudniowych zawodach znakomicie zaprezentował się Jos Verlooy na Domino. Panowie zdobyli aż 1155 pkt w zaledwie 30.60s! Z ponad 400 punktową stratą, za nim uplasował się Alain Jufer, któremu rodzime padoki jak widać przyniosły szczęście. Ponownie trzeci był jeździec z Kataru, Abdul Rahman Al Marri, z 3 sekundami przewagi nad rodakiem, Bassem Hassan Mohammedem.

W ostatnim Canton de Vaud najlepsza była Laura Kraut (33,51) na Cincinatti. Za przejazd w 34,74 s drugą lokatę uzyskała Katharina Offel z Ukrainy, zaś trzeci czas, 34,82 s, należał do Rodrigo Pessoa z Brazylii.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password