Goalball: Znamy pary półfinałowe

W dzisiejszym dniu odbył się ćwierćfinał goalballu. Na boisku najpierw pojawiły się panie, a później ich miejsce zajęli panowie. Walka, jak przystało na Igrzyska Paraolimpijskie, była bardzo zacięta, jednak tylko najlepsi uzyskali awans do półfinału.

Goalball kobiet

Kobiety swoje rozgrywki rozpoczęły już o godzinie 10. czasu polskiego. Jako pierwsze w hali Copper Box zagrały Chinki z Amerykankami. Azjatki już po pierwszej połowie prowadziły 2:0, jednak ostatecznie wygrały z reprezentantkami USA aż 5:0. W drugim starciu pań Brazylijki podjęły zespół Japonii. Tym razem to drużyna z Południowej Ameryki pokonała team z Azji 2:0 awansując tym samym do półfinału. Kolejne dwa mecze były bardziej wyrównane. Jednak gospodynie przegrały ze Szwedkami 1:2 uniemożliwiając sobie zarazem walkę w dalszych rozgrywkach turnieju. Jako ostatnie, na boisku zaprezentowały się Finki oraz Kanadyjki. Lepszy o jedną bramkę okazał się zespół europejski, który zwyciężył z rywalem 2:1.

Goalball mężczyzn

Później nadszedł czas na panów. Już w pierwszym ich spotkaniu było dużo niespodzianek. Zawodnicy z Turcji, którzy do przerwy przegrywali 0:1, wygrali całe spotkanie 3:1. Kolejne starcie takich niespodzianek raczej nie przyniosło. Litwini gładko pokonali Chińczyków aż 12:4. Canarinhos w trzecim meczu podjęli drużynę Belgii. Po bezbramkowym remisie w drugiej połowie dominowali Brazylijczycy, którzy zwyciężyli w całym starciu 3:0 i to oni awansowali do półfinału. Jako ostatni zagrali Irańczycy z Finami. Na prowadzeniu już od początku był zespół z północnej Europy. Do ostatnich sekund nic się nie zmieniło i to gracze z Finlandii wygrali 5:1 odsyłając swoich dzisiejszych przeciwników do domu.