Golf – Challenge Tour: Adrian Meronk nie przechodzi cuta

W ubiegły weekend na polu golfowym we francuskim Lumbers rozegrany został Hauts de France Golf Open – kolejny w tym sezonie turniej Challenge Tour. Na odległym 86. miejscu zawody ukończył Adrian Meronk.

Dla Polaka zawody zakończyły się już w piątek, kiedy to nie udało się mu pokonać cuta wynoszącego w tym turnieju 144 uderzenia. Polak na pokonanie pola potrzebował odpowiednio 75. prób w czwartek i 72. w piątek. Ostatecznie złożyło się to na wynik 147 (5 powyżej par) i pozwoliło na zajęcie dopiero 86. miejsca w końcowej klasyfikacji. To najsłabszy rezultat Polaka w tegorocznym cyklu Challenge Tour.

Zwycięzcą turnieju w Lumbers został reprezentant gospodarzy Julien Guerrier z wynikiem 7 uderzeń poniżej par. Portugalczyk Ricardo Santos, Szkot Jack Doherty i Włoch Lorenzo Gagli na czterokrotne pokonanie pola potrzebowali jedno uderzenie więcej i z rezultatem -6 zajęli ex aequo drugie miejsce.

Słaby występ we Francji nie przyniósł Adrianowi Meronkowi kolejnych punktów do klasyfikacji cyklu Road to Oman. W konsekwencji Polak zalicza spadek aż o siedem miejsc i aktualnie plasuje się na miejscu 36. z wynikiem 13,744 pkt. Nasz 24-letni zawodnik swoją pozycję zawdzięcza przede wszystkim piątemu miejscu, jakie zajął podczas inauguracyjnego turnieju Kenya Open i za które zgarnął 9,900 punktów.

Z rankingu Road to Oman do przyszłorocznej edycji European Tour awansuje piętnastu najwyżej sklasyfikowanych golfistów. Meronk traci do piętnastego obecnie Włocha Lorenzo Gagli już 10.244 punkty, co sprawia, że o bezpośredni awans do europejskiej elity będzie niezwykle ciężko. Obecnie stawce przewodzi Amerykanin Julian Suri (99,698 pkt.).

Kolejną okazją na dobry występ Polak ma już w ten weekend. W czwartek na duńskim polu Royal Oak Golf Club rozpoczyna się kolejny turniej Challenge Tour z udziałem Adriana Meronka.