Golf – Challenge Tour: Dalsza pozycja Polaka

Adrian Meronk zakończył udział w turnieju w Kunming zaliczanym do golfowego cyklu Challenge Tour. Polak zajął 43. miejsce.

Meronk czwartą, ostatnią rundę rozpoczął na wewnętrznej stronie pola. Pierwsza połowa poszła mu bardzo dobrze – trzykrotnie zanotował birdie (na dołkach jedenastym, piętnastym i  szesnastym) i tylko raz bogey (na siedemnastym). W drugiej połowie niedzielnej rywalizacji nasz golfista poradził sobie trochę gorzej – oprócz birdie na trzecim i siódmym dołku zapisał na konto double bogey na dołku piątym i bogey na szóstym. W sumie uzyskał w czwartej rundzie rezultat -1, co w połączeniu z wynikami z poprzednich dni dało mu ostatecznie rezultat dwóch powyżej par i 43. miejsce.

Turniej wygrał Fin Kim Koivu z wynikiem -16. Na drugim miejscu ex aequo uplasowali się Anglik Marcus Armitage i Duńczyk Joachim B. Hansen, którzy potrzebowali czterech uderzeń więcej do ukończenia zawodów niż zwycięzca.

Wyniki:
1. Kim Koivu (Finlandia) -16
2. Marcus Armitage (Anglia) -12
2. Joachim B. Hansen (Dania) -12

43. Adrian Meronk (Polska) +2

Wojciech Nowakowski2466 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password