Golf – Challenge Tour: Kolejne punkty Adriana Meronka

Na bardzo dobrym 13. miejscu zakończył SSE Scottish Hydro Challenge Adrian Meronk. Polak z wynikiem -7 zapewnił sobie tym samym kolejne punkty w klasyfikacji Road to Oman.

Adrian Meronk turniej w Szkocji rozpoczął od 71. uderzeń w czwartek. Dało to miejsce w trzeciej dziesiątce i realne nadzieje na awans. Wszelkie wątpliwości Polak rozwiał w piątek, kiedy to poprawił się o dwa uderzenia i pewnie przeszedł cuta, ustalonego w tym turnieju na 145. Nie gorzej było podczas trzeciej i czwartej rundy. W obydwu Meronk pokonał pole z wynikiem 69 uderzeń i został sklasyfikowany na 13. miejscu w końcowej tabeli turnieju.

Zdecydowanym zwycięzcą zawodów został Anglik Richard McEvoy, który zawody ukończył z wynikiem 16. uderzeń poniżej par. Na podium znaleźli się jeszcze dwaj rodacy zwycięzcy: James Hearth (-12) i Matt Ford (-11).

Dobra postawa w Szkocji przyniosła Polakowi 4.000 pkt do rankingu Road to Oman. Dało to awans zaledwie o jedną pozycję w tej klasyfikacji. Adrian Meronk jest w tej chwili 41. z rezultatem 17.744 i małymi szansami na bezpośredni awans do Challenge Tour. Liderem cyklu pozostaje Julian Suri, mimo faktu, że w weekend nie zdołał pokonać cuta.

Kolejne zawody Challenge Tour zaplanowano na 6-9 lipca w Pradze.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password