Golf – Challenge Tour: Meronk liderem po pierwszej rundzie finału!

Po zajęciu drugiego miejsca podczas zeszłotygodniowego turnieju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Adrian Meronk nie zwalnia tempa. W pierwszej rundzie rozgrywanego w Omanie finału Challenge Tour Polak osiągnął najlepszy rezultat i potwierdził, że jego celem jest gra w przyszłorocznym European Tour.

W pierwszej rundzie czterech zawodników osiągnęło wynik 67. uderzeń, który zapewnia pozycje lidera w konkursie. Wśród prowadzących graczy znajduje się Adrian Meronk, który bezbłędnie zaliczył wszystkie dołki i aż pięć razy notował birdie. Wynik -5 osiągnęli jeszcze Szwed Oscar Lengden, Australijczyk Nick Cullen i Argentyńczyk Estanislao Goya.

 

Do przyszłorocznego European Tour awansuje piętnastu najlepszych golfistów z rankigu „Road to Oman”, do którego gracze zdobywali punkty podczas zawodów Challenge Tour. Po pierwszej rundzie turnieju w Omanie duży awans w klasyfikacji zanotował Meronk. Polak przesunął się z 33. na 16. miejsce, które nie jest jednak premiowane awansem. Aby myśleć o grze szczebel wyżej Polak musi zakończyć zawody w Muscat w okolicach podium.

Turniej NBO Golf Classic Grand Final na polu Al Mouj Golf w Omanie potrwa do soboty, kiedy to poznamy ostateczny kształt rankingu „Road to Oman”.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password