Golf – Challenge Tour: Meronk przeszedł dalej

Adrian Meronk awansował do drugiej fazy zawodów z cyklu Challenge Tour w Kunming. Polak po dwóch rundach zajmuje 32. miejsce w klasyfikacji turnieju.

Drugą rundę nasz reprezentant rozpoczął od dołka numer 10. Wewnętrzną część pola zakończył z wynikiem -1, zaliczając birdie na dołku szesnastym. Drugą połowę rundy zaczął jednak słabo – bogey na dołkach pierwszym i czwartym oraz double bogey na drugim. Jedynie trzeci dołek, na którym miał birdie, wniósł nieco optymizmu. Na kolejnych trzech dołkach uzyskał wyniki na poziomie par, na ósmym znów zaliczył bogey, ale na dziewiątym birdie. Ostatecznie w drugiej rundzie zanotował rezultat +2, co w połączeniu z -1 po pierwszym dniu rywalizacji dało mu wynik 1 powyżej par.

Cut ustalono na poziomie 3 powyżej par, co oznacza, że Meronk dostał się do dalszej fazy zawodów. Grono finalistów liczy 60 golfistów. Na czele stawki z wynikiem -7 znajduje się Fin Kim Koivu, natomiast na drugim miejscu są dwaj Brytyjczycy – Anglik Jack Senior i Szkot Scott Henry, którzy mają rezultat -5.

Wojciech Nowakowski2464 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password