Golf – Challenge Tour: Ogromny sukces Adriana Meronka w ZEA

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Na polu golfowym Al Hamra GC w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbył się przedostatni w tym sezonie turniej z cyklu Challenge Tour. Fantastyczne drugie miejsce zajął w nim Adrian Meronk, dla którego jest to jak do tej pory największy sukces w sportowej karierze.

Adrian Meronk turniej rozpoczął od 70 uderzeń w pierwszej rundzie, zaliczając w niej między innymi double bogey na 17. dołku. Dzień drugi był dla naszego jedynego zawodowca w tej dyscyplinie o niebo lepszy – wynik 6 poniżej par (66) wywindował go w górne rejony tabeli i pozwolił na bezpieczne przejście cuta.

Piątek przyniósł ponownie rezultat 70., który dawał czwarte miejsce, z zaledwie dwoma uderzeniami straty do Amerykanina Chase Koepki. Meronk wykorzystał swoją szansę w sobotę uzyskując wynik -5. Po czwartej rundzie Polak miał najlepszy wynik w stawce (15 poniżej par) ex aequo ze Szwedem Jensem Dantorpem. Zwycięzcę Ras Al Khaimah Golf Challange wyłoniła dopiero jednodołkowa dogrywka, w której Wrocławianin (-1) musiał uznać wyższość zawodnika ze Skandynawii (-2).

Zawody w ZEA były ostatnią szansą na poprawienie pozycji w rankingu Road to Oman. Meronk zakończył sezon na 33. miejscu (54,763 pkt), które niestety nie jest premiowane awansem do przyszłorocznego European Tour (bezpośredni awans wywalczyła czołowa piętnastka). Pozycja ta daje jednak kwalifikację do finałowego konkursu Challenge Tour w Omanie (1-4 listopada), która jest kolejną szansą na awans do European Tour. Polak już teraz ma zapewnione prawo startów w przyszłorocznym Challenge Tour.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password