Golf – Challenge Tour: Słaby występ Meronka

Golfowy Made in Denmatk Challenge to kolejne zawody Challenge Tour w tym sezonie, które Adrian Meronk kończy już po dwóch dniach rywalizacji. W Danii Polak nie przeszedł cuta i turniej zakończył na 88. miejscu.

Pierwszego dnia Meronk uzyskał wynik -1, na który złożyły się trzy birdie i dwa bogeye. Dawało to realne szanse na dobry wynik i przekroczenie cuta. O wszystkim miał zadecydować dzień drugi. Piątek rozpoczął się dla Polaka dobrze, bo od dwóch birdie, które wywindowały go  w pewnym momencie pod koniec trzeciej dziesiątki. Wszystkie zyski zostały jednak zmarnowane na dołkach 4-6, na których Adeian Meronk stracił aż cztery uderzenia.

Wynik Polaka +1 dał dopiero 86. miejsce i nie pozwolił awansować do kolejnych rund, ponieważ cut został ustalony na poziomie -2. Turniej zakończył się zwycięstwem Oskara Starka ze Szwecji, dla którego było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Adrian Meronk po raz kolejny nie punktuje w rankingu Road to Oman. Po zawodach w Danii Polak spadł o sześć pozycji na 42. miejsce. Liderem rankingu pozostaje Amerykanin Julian Suri.  Przypomnijmy, że do przyszłorocznego European Tour awansuje najlepsza piętnastka rankingu.

Następne zawody cyklu z udziałem Polaka rozpoczynają się już w czwartek w Wielkiej Brytanii. Polak jest na liście startowej SSE Scottish Hydro Challenge hosted by Macdonald Hotels & Resorts.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password