Golf – Challenge Tour: Meronk 27. w Pradze

Na Prague City Golf w stolicy Czech odbył się kolejny w tym sezonie turniej cyklu Challenge Tour. Były to drugie z rzędu zawody, w których cuta przeszedł nasz reprezentant – Adrian Meronk.

Turniej w Pradze to była dla Adriana Meronka prawdziwa sinusoida. Zaczęło się od nienajlepszego wyniku w czwartek i 73 uderzeń. Potem przyszedł fantastyczny piątek, kiedy Polak jak burza przeszedł pole uzyskując najlepszy rezultat dnia – 63. Po pewnym przejściu cuta przyszła słabsza sobota i powtórka rezultatu z pierwszej rundy (73). W serii finałowej Meronk znowu się poprawił (68) i z wynikiem -11 zajął 27. miejsce w klasyfikacji końcowej turnieju. Warto podkreślić, że na półmetku zawodów Polak klasyfikowany był pod koniec pierwszej dziesiątki.

W weekendowych zmaganiach najlepszy okazał się Anglik Garrick Porteous, który wyśrubował swój rezultat do 28 uderzeń poniżej par. Był to wynik aż o 5 prób lepszy niż zawodników znajdujących się na drugim miejscu.

Podobnie jak tydzień temu, tak i teraz zdobyte przez Adriana Meronka punkty nie poprawiły zbytnio jego pozycji w rankingu Road to Oman. Polak awansował o jedną pozycję na miejsce 40. Do tej pory uzbierał łącznie 19,238 pkt. Na pozycji lidera niezmiennie plasuje się Amerykanin Julian Suri.

 Kolejne zawody Challenge Tour rozpoczynają się w czwartek na włoskim polu Is Molas Resort.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password