Golf: Dobry występ Martyny Mierzwy w Ladies Norwegian Open

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Martyna Mierzwa zajęła bardzo dobre 15. miejsce w Ladies Norwegian Open zaliczanym do cyklu LET Access Series. Jest to drugi najlepszy wynik w karierze Polki.

Turniej w Norwegii był dla Martyny piątym występem w zawodach LET Access Series w tym roku, ale pierwszym w którym pokonała cuta. Pierwsze dwie rundy Polka zakończyła z wynikiem 144 podczas gdy cut wyznaczono na 147.

26-cio letnia Poznanianka zawody rozpoczęła nie najlepiej, bo w pierwszej rundzie zanotowała wynik +3. Dużo lepsza w wykonaniu Polki był dzień drugi, kiedy to pokonała pole wynikiem trzech poniżej par. W ostatniej rundzie także udało się zejść poniżej 72. uderzeń (-1). Ostatecznie Martyna Mierzwa sklasyfikowana została na 15. miejscu z wynikiem -1.

Zwyciężczynią Ladies Norwegian Open została doświadczona Szwedka Linda Wessberg (-13), która o trzy uderzenia wyprzedziła swoją rodaczkę Jenny Haglund.

15. miejsce w LET Access Series to drugi najlepszy wynik w karierze Martyny Mierzwy. Najlepszy rezultat Polka zanotowała jak na razie w 2013 roku podczas Azores Ladies Open. Weekendowy turniej w Norwegii był jedenastym, w którym nasza zawodniczka pokonała cut.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password