Golf: Dobry występ Polaków w Drużynowych Mistrzostwach Świata

Reprezentacja Polski w składzie Adrian Meronk, Mateusz Gradecki i Jakub Dymecki zajęła ósme miejsce w rozgrywanych w Meksyku Drużynowych Mistrzostwach Świata Amatorów. Dla lidera naszej kadry był to przedostatni występ w zawodach amatorskich.

Ostateczny wynik dający naszej kadrze najlepsze w historii miejsce w Eisenhower Trophy wyniósł 14 uderzeń poniżej par. Najlepiej z Polaków spisał się Adrian Meronk, który z wynikiem -12 zajął indywidualnie trzecią lokatę. Do klasyfikacji wliczony był też wynik  -2 uzyskany przez Mateusza Gradeckiego. Do klasyfikacji nie były wliczane rezultaty najsłabszych zawodników, którym w reprezentacji Polski okazał się Jakub Dymecki.

Złoty medal zdobyli Australijczycy, srebrny Anglicy. Brązowym krążkiem podzieliły się reprezentacje Austrii i Irlandii.

Turniej w Meksyku był przedostatnim występem Adriana Meronka w karierze amatorskiej. Kolejnym celem 23. letniego zawodnika jest zdobycie kwalifikacji do przyszłorocznej edycji European Tour. Walka o przepustkę rozegra się na początku listopada, kiedy to odbędzie druga runda Qualifing Schooll, gdzie Meronk ostatni raz wystąpi jako amator. Od wyników tego konkursu zależeć będzie przyszły sezon naszego zawodnika, już zawodowca.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password