Golf: European Tour 2018 nie dla Adriana Meronka

Po świetnych występach Adriana Meronka w turniejach Challenge Tour w ZEA i Omanie wydawało się, że Polak jest na dobrej drodze do European Tour. Finałowy konkurs Q-School w Tarragonie pozostawił jednak wiele do życzenia, bo nasz najlepszy golfista zajął miejsce w ogonie tabeli i nie awansował do dwóch finałowych rund.

Trzy birdie i trzy bogeye – to wtorkowy wynik Adriana Meronka. Rezultat ten pozwolił co prawda na awans w tabeli o cztery pozycje, jednak nie na taką o której marzył Polak. Wrocławianin zajął 142. miejsce (+10) i nie znalazł się w gronie 70 najlepszych zawodników którzy będą walczyć w dwóch finałowych rundach.

Zawody w Hiszpanii były ostatnią szansą Polaka na wywalczenie przepustki do przyszłorocznej edycji European Tour. Niepowodzenie oznacza, że w przyszłym sezonie Adrian Meronk będzie występował w Challenge Tour, do którego wywalczył sobie prawo udziału już wcześniej.

Liderem turnieju w Tarragonie jest Anglik Sam Horsfield (-15), który wyprzedza swojego rodaka Charlie Forda (-14). Promocję do European Tour uzyska 25. najlepszych golfistów.