Golf – European Tour: Meronk drugi w drużynie

Dobrze zapamięta swój debiut w European Tour Adrian Meronk. O ile w rywalizacji indywidualnej nie udało się awansować do rundy finałowej, to w klasyfikacji drużynowej wraz z Brytyjczykiem Johanem Eliaschem został sklasyfikowany na drugiej pozycji.

Polsko-brytyjska para od początku spisywała się bardzo dobrze, a po trzech rundach przewodziła stawce. Meronk i Eliasch W rundzie finałowej musieli jednak uznać wyższość pary Danny Willett – Jonathan Smart, z którymi przegrali ostatecznie jednym uderzeniem. Drugie miejsce zasiliło kieszeń Polaka kwotą 30 tysięcy dolarów.

W rywalizacji indywidualnej zawody dla naszego reprezentanta zakończyły się już w sobotę. Adrian Meronk z wynikiem 219. uderzeń (+3) nie zdołał przekroczyć cuta i został sklasyfikowany na 117. miejscu. Najlepszą rundą w wykonaniu Polaka była runda trzecia, kiedy to nasz debiutant przeszedł pole z rezultatem pięć poniżej par i awansował o 40 pozycji.

Zawody zakończyły się zwycięstwem Anglika Tyrrella Hattona z bardzo dobrym wynikiem -23. Był to wynik aż o cztery uderzenia lepszy od rezultatu sklasyfikowanych ex aequo na drugiej pozycji rodaka Hattona Rossa Fishera i reprezentanta Republiki Południowej Afryki Richarda Sterna.

Zawody w Szkockim St. Andrews były debiutem polskiego zawodnika w European Tour oraz pierwszym turniejem, w którym wystąpił on jako zawodowiec. Ten przedwczesny debiut był efektem dzikiej karty, jaką otrzymał od organizatorów za dobrą postawę we wrześniowych Drużynowych Mistrzostwach Świata.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password