Golf – European Tour: Meronk drugi w drużynie

Dobrze zapamięta swój debiut w European Tour Adrian Meronk. O ile w rywalizacji indywidualnej nie udało się awansować do rundy finałowej, to w klasyfikacji drużynowej wraz z Brytyjczykiem Johanem Eliaschem został sklasyfikowany na drugiej pozycji.

Polsko-brytyjska para od początku spisywała się bardzo dobrze, a po trzech rundach przewodziła stawce. Meronk i Eliasch W rundzie finałowej musieli jednak uznać wyższość pary Danny Willett – Jonathan Smart, z którymi przegrali ostatecznie jednym uderzeniem. Drugie miejsce zasiliło kieszeń Polaka kwotą 30 tysięcy dolarów.

W rywalizacji indywidualnej zawody dla naszego reprezentanta zakończyły się już w sobotę. Adrian Meronk z wynikiem 219. uderzeń (+3) nie zdołał przekroczyć cuta i został sklasyfikowany na 117. miejscu. Najlepszą rundą w wykonaniu Polaka była runda trzecia, kiedy to nasz debiutant przeszedł pole z rezultatem pięć poniżej par i awansował o 40 pozycji.

Zawody zakończyły się zwycięstwem Anglika Tyrrella Hattona z bardzo dobrym wynikiem -23. Był to wynik aż o cztery uderzenia lepszy od rezultatu sklasyfikowanych ex aequo na drugiej pozycji rodaka Hattona Rossa Fishera i reprezentanta Republiki Południowej Afryki Richarda Sterna.

Zawody w Szkockim St. Andrews były debiutem polskiego zawodnika w European Tour oraz pierwszym turniejem, w którym wystąpił on jako zawodowiec. Ten przedwczesny debiut był efektem dzikiej karty, jaką otrzymał od organizatorów za dobrą postawę we wrześniowych Drużynowych Mistrzostwach Świata.