Golf – European Tour: Udany debiut Meronka

Adrian Meronk zajmuje ex equo 69. miejsce po pierwszej rundzie turnieju Alfred Dunhill Links Championships. Polak w swoim debiucie w zawodowym turnieju przeszedł pole w 72 uderzeniach.

fot. ETSU/materiały prasowe
fot. ETSU/materiały prasowe

Polak swój występ w pierwszym w historii zawodowym turnieju, rozpoczął od dziesiątego dołka. Początek zmagań nie zapowiadał jednak niczego dobrego. Na 12., 13. i 16. dołku nasz golfista zaliczył bogeye i grał na poziomie 3 powyżej par. Druga część rywalizacji wyglądała już znacznie lepiej. Trzy birdie (dołki 18, 1 i 4) oznaczały przejście pola w 72 uderzeniach, czyli równo z par pola w St. Andrews.

Taki rezultat daje Polakowi ex equo 69. miejsce z ośmioma uderzeniami straty do liderującego Alexa Norena za Szwecji.

W ramach turnieju prowadzona jest także klasyfikacja drużynowa. Meronk, który został zestawiony w parę z Brytyjczykiem Jonasem Eliaschem po pierwszym dniu zajmuje rewelacyjne, trzecie miejsce ze stratą trzech uderzeń do liderów – Adriana Otaeguiego i Franka Quattrone.

Mateusz Górecki2045 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password