Golf: Męczarnie Meronka w Hiszpanii

Jeżeli po dwóch rundach ktoś miał nadzieję na dobry wynik Adriana Meronka w kwalifikacjach do European Tour  rozgrywanych na hiszpańskich polach Lumine Golf Club, to dzisiejszy występ rozwiał wszelkie wątpliwości. Po trzech dniach Polak wyprzedza zaledwie dwóch ze 149. pozostających w grze zawodników…

Cztery powyżej par – to wynik który zanotował dzisiaj Meronk na dwunastym dołku. Polak potrzebował ośmiu uderzeń by zaliczyć dołek, na który organizatorzy przewidzieli cztery próby. Wrocławianin zaliczył jeszcze trzy birdie i jednego bogeya co złożyło się na końcowy wynik 73 uderzeń (+2). Łączny rezultat naszego najlepszego golfisty to już +10, co jest 145. rezultatem kwalifikacji. Liderem zawodów jest Anglik Laurie Canter (-13).

Adrian Meronk praktycznie przekreślił swoje szanse na awans do European Tour 2018, do którego promocję uzyska 75. najlepszych zawodników turnieju w Hiszpanii. Polak może także praktycznie zapomnieć o awansie do czołowej siedemdziesiątki zawodników, która po jutrzejszym konkursie otrzyma premię do dwóch finałowych rund.

Jutro zostanie rozegrana czwarta runda kwalifikacyjnego turnieju Q-School. Start Adriana Meronka zaplanowany jest na godzinę 9:30.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password