Golf: Meronk w ogonie po pierwszej rundzie

Słabo występ w finałowych zawodach Q-School na polu Lumine Golf Club pod Tarragoną rozpoczął Adrian Meronk. Polak po pierwszej z sześciu rund plasuje się w końcówce stawki.

Meronk dzięki niezwykle udanym występom w ostatnich zawodach cyklu Challenge Tour, zakwalifikował się do finałowego etapu Q-School rozgrywanego we wschodniej Hiszpanii. Zawody te mają ogromną wagę, bowiem stanowią przepustkę do najbardziej prestiżowego cyklu European Tour.

Niestety po pierwszym dniu awans zdecydowanie oddalił się od najlepszego obecnie polskiego golfisty. Meronk męczył się dziś przede wszystkim na pierwszym i 15. dołku, na których zaliczył podwójne bogeye oraz na dołku numer pięć, gdzie potrzebował aż trzech uderzeń powyżej par by zakończyć rozgrywkę. Ostatecznie Polak dzień zakończył z rezultatem osiem powyżej par (79 uderzeń) i po pierwszej z sześciu rund zajmuje odległe, 154. miejsce.

W turnieju mógł wziąć udział także drugi Polak, Mateusz Gradecki, jednak nie zdołał on wywalczyć miejsca startowego z listy rezerwowych.

Liderem po pierwszym dniu jest francuski golfista Gary Stal, który przeszedł pole w 64. uderzeniach (-7). Po czterech rundach w zawodach pozostanie tylko najlepsza 70.

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password