Golf – Palmer Cup: Znakomity debiut Meronka w prestiżowym turnieju!

Adrian Meronk ma za sobą debiut w prestiżowym Palmer Cup, czyli amatorskim odpowiedniku słynnego Pucharu Rydera. Polski golfista reprezentował Europę w corocznym starciu z USA. Jego zespół uległ rywalom 12:18, ale wrocławianin nie przegrał żadnego meczu i zdobył aż 3,5 punktu na 4 możliwe. Rywalizacja odbyła się w dn. 12-14 czerwca na polu golfowym Rich Harvest Farms (Illinois) w Stanach Zjednoczonych.

Adrian_Meronk2_Fot.Palmer_Cup
fot. Palmer Cup

Najlepszy polski golfista-amator (46. miejsce w światowym rankingu WAGR) w tym sezonie prezentuje znakomitą formę. W rozgrywkach NCAA reprezentuje barwy uczelni East State Tennessee University. W 13 turniejach aż dziewięciokrotnie znalazł się w czołowej „10”, trzy razy stanął na podium, a dwukrotnie okazał się bezkonkurencyjny. Bardzo dobra gra zaowocowała serią wyróżnień w tym m.in. tytułem Gracza Roku w Konferencji Południowej oraz miejscem wśród najlepszych zawodników w USA mających status studenta – All-American Team.

Meronk, dzięki odpowiedniej liczbie punktów rankingowych, znalazł się w reprezentacji Europy na mecz z USA w ramach prestiżowego Palmer Cup. Turniej jest akademickim odpowiednikiem słynnego Pucharu Rydera. Nominacja do gry to wyznacznik wysokiej pozycji wśród rówieśników i oznaka, że mamy do czynienia z golfistą wysokiej klasy. Tu zaczynali m.in. Luke Donald czy Dustin Johnson – gwiazdy PGA Tour, czyli najważniejszego cyklu golfowego na świecie.

W tegorocznej rywalizacji w ramach Palmer Cup Meronk potwierdził swoją wysoką formę oraz nieprzeciętny talent. Pierwszego dnia, Polak, w parze z Hiszpanem Pepem Anglesem, pokonał amerykańską dwójkę Hossler/McNealy 3:2 w formacie foursomes. W następnym pojedynku, w rozgrywce four ball, partnerem Meronka był Thomas Detry, a rywalami Ollie Schniederjans i Lee McCoy. Duet z Europy wygrał 4:2. W weekend, Meronk toczył pojedynki singlowe z Amerykanami: Kylem Jonesem (remis) oraz najlepszym golfistą NCAA Maverickem McNealy’m. 22-letni wrocławianin sprawił wielką sensację, zapewniając sobie zwycięstwo na 16. dołku.

Udział w Palmer Cup był dla mnie bezcenny pod każdym względem. Zdobyłem doświadczenie, którego nie da się nigdzie kupić. Mogłem zaprezentować swoje umiejętności na tle najlepszych golfistów-amatorów na świecie. Pole było perfekcyjnie przygotowane do gry na najwyższym poziomie. Najważniejsze, że pokazałem się z dobrej strony i godnie reprezentowałem nasz kraj oraz moją uczelnię na arenie międzynarodowej. Cieszę się również, że sprawiłem wiele frajdy kibicom golfa w Polsce, którzy okazują mi wsparcie na każdym kroku – powiedział Adrian Meronk.

Bilans Polaka w Palmer Cup to dwa wygrane pojedynki w duetach oraz remis i zwycięstwo w singlu. Meronk zdobył dla reprezentacji Europy 3,5 punktu na 4 możliwe. Gorzej, wiodło się jego drużynie, która musiała uznać wyższość Amerykanów (12:18). Reprezentacja USA po raz 10. w historii triumfowała w Palmer Cup. Europa wygrała osiem meczów, a raz był remis.

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password