Golis ratuje honor Polaków

Polscy pięcioboiści nie poszli w ślady swoich koleżanek, które wczoraj w komplecie awansowały do konkursu głównego zawodów z cyklu Pucharu Świata rozgrywanych w węgierskiej miejscowości Szazhalombatta. Awans do niedzielnego turnieju wywalczył jedynie Remigiusz Golis.

Golis w pierwszej konkurencji, szermierce, zajął piąte miejsce wygrywając 21 pojedynków. W pływaniu nasz reprezentant uzyskał fantastyczny czas 1:52.00 i zdecydowanie zapewnił sobie awans do niedzelnego konkursu. Golis mógł sobie pozwolić na przebiegnięcie kombinacji na luzie i oszczędzanie sił na pojutrze – do mety przybiegł z 28. czasem (11:38.79) i ostatecznie zajął czwarte miejsce w kwalifikacyjnej grupie B. Do zwycięzcy, Steffen Gebhardta, zabrakło mu zaledwie sekundy.

W tej samej grupie o awans rywalizował Bartosz Majewski. W przeciwieństwie do Golisa zawodnik ZKS-u Drzonków zaliczył świetny występ w kombinacji (10:15.69 – najlepszy czas w grupie B), jednak po kiepskim występie w szermierce (23. miejsce – 13 wygranych pojedynków) i jeszcze gorszym w pływaniu (2:09.02 – 31. czas w grupie) zajął ostatecznie 14. miejsce – do dwunastego, ostatniego gwarantującego występ w niedzielę, zabrakło mu 76pkt.

W grupie A wystąpił Szymon Staśkiewicz. Brązowy medalist Mistrzostw Polski był dzisiaj 13. w szermierce (16 wygranych walk), 20. w pływaniu (2:07.98) i 19. w kombinacji (11:20.76) i ostatecznie został sklasyfikowany na 20. miejscu w grupie.

Najsłabiej z naszych reprezentantów spisał się Tomasz Chmielewski. Jedyny Polak w grupie C zajął 16. miejsce w szermierce z 16 wygranymi pojedynkami, 22. w pływaniu (2:04.67) i 29. w kombinacji (11:39.03). Ostatecznie został sklasyfikowany na 28. miejscu w grupie C, a do awansu do niedzielnego konkursu zabrakło mu aż 260pkt.

W sobotę w Szazhalombatta na starcie staną panie, które powalczą o kolejne punkty Pucharu Świata. Na liście startowej znajdują się cztery Polki – Sylwia Gawlikowska, Katarzyna Wójcik, Magdalena Walesa i Aleksandra Skarżyńska.