Grand Prix Juniorów – słaby start Katkovej i Barszczaka

W Austrii rozpoczęły się zmagania młodych łyżwiarzy figurowych w kolejnej odsłonie zawodów z cyklu ISU Junior grand Prix. Za nami programy krótkie solistów. Rywalizację zakończyły już pary taneczne.

łyżwiarstwo figurowe sochi soczi 2Słabo zaprezentowała się nasza para taneczna Aleksandra Katkova i Radosław Barszczak. Polska para kompletnie pogubiła się już w programie krótkim. Katkova i Barszczak popełnili bardzo dużo błędów technicznych i z mizerną notą 26.55pkt. zostali sklasyfikowani na ostatnim, 16 miejscu. Troszkę lepiej poszło naszej parze w programie dowolnym. Występ Polaków został oceniony na 43,37pkt. co dało 13 miejsce w przejeździe dowolnym. W ogólnej klasyfikacji dało to 69,92pkt. i przedostatnie miejsce. Pomimo iż występ naszych zawodników nie należał do najlepszych, należy cieszyć się, że nasi juniorzy próbują swoich szans w konfrontacji z najlepszymi parami świata. Miejmy nadzieję, że w kolejnych zawodach będzie już dużo, dużo lepiej. Triumfowali Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron, którzy zachwycili nienaganną techniką i fantastycznym poczuciem rytmu. Para francuska była bezkonkurencyjna zarówno w programie krótkim,  jak i dowolnym. Drugie miejsce zajęli Rosjanie – Anna Yanovskaya i Sergey Mozgov. Podium uzupełnili Mackenzie Bent i Garret Mackeen z Kanady.

Po programie krótkim na prowadzeniu wśród par sportowych są reprezentujący Kanadę Brittany Jones i Ian Beharry. Niewiele ponad punkt do liderów tracą Lina Fedorova i Maxim Miroshkin. Do walki o zwycięstwo powinni włączyć się także Chińczycy Yu Xiaoyu i Jin Yang, którzy po pierwszym przejeździe są na 3 miejscu.

Nathan Chen – tak brzmi imię i nazwisko pochodzącego z USA łyżwiarza, który po programie krótkim okupuje pozycję lidera. Amerykanin jest klasą samą dla siebie. W połowie rywalizacji ma prawie 15 punktów przewagi nad drugim, Sei Kahawarą z Japonii i trzecim Ryuju Hino, który także startuje w barwach Japonii.

Stawce pań przewodzi Rosjanka Elena Radionova. Tuż za nią plasują się Amerykanka Hannah Miller i Koreanka Kim Hae Jin. Wśród solistek możemy obserwować reprezentantkę egzotycznego jak na łyżwiarstwo figurowe RPA – Simonn Erwee po programie krótkim jest przedostatnia.

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password