Grand Prix Juniorów w Stambule: udany start Kamila Dymowskiego

W Stambule dobiegły końca kolejne zawody cyklu Junior Grand Prix w łyżwiarstwie figurowym. Dobrze zaprezentował się jedyny Polak w stawce – Kamil Dymowski, który w drugim przejeździe utrzymał 12 lokatę, wywalczoną już w programie krótkim.

fot. wikimedia commons
fot. wikimedia commons

W programie dowolnym Dymowski nie zachwycił. Zaliczył sporo błędów przy niebyt trudnych technicznie skokach. Przy potrójnym Lutzu zdarzył mu się nawet upadek. Pomimo wszystkich wpadek Kamil został oceniony na 85.01pkt. co jest nowym rekordem życiowym tego 17-latka. Polak zgromadził łącznie 128.77pkt. co także jest jego najlepszym wynikiem w karierze. Dla podopiecznego Iwony-Mydlarz Chruścińskiej był to pierwszy poważny start w tym sezonie. Kolejne powinny kończyć się już wyższymi lokatami. Kolejny triumf do swoich osiągnięć wpisać może Amerykanin Jason Brown, choć z programu dowolnego zadowolony być nie może. Pochodzący z Los Angeles Brown w swoim przejeździe zaliczył kilka potknięć (trzy skoki wykonane z niewłaściwej krawędzi, jeden niedokręcony), jednak wykonana przez niego bardzo trudna kombinacja potrójnego Lutza z potrójnym Toeloopem zachwyciła wszystkich. Brown zakończył zmagania z łączną notą 198.16pkt. co jest rezultatem dalekim od jego rekordu życiowego. Drugie miejsce zajął Rosjanin Alexander Petrov, a trzeci był Kanadyjczyk Nam Nguyen. Tej dwójce także przydarzyły się spore błędy, jednak było ich na tyle mało, że nie zaważyły na końcowej lokacie.

Niezwykle emocjonująca była rywalizacja solistek. Po programie krótkim każda z łyżwiarek z pierwszej szóstki miała szansę stanąć na  najwyższym stopniu podium. Program dowolny wypadł najlepiej wykonany przez Leah Keiser. Amerykanka popełniła co prawda błędy przy kombinacji potrójnego Lutza z potrójnym Toeloopem oraz przy wykonywaniu potrójnego Salchova, jednak choreografią i interpretacją zachwyciła sędziów. Trzecia po programie krótkim Keiser z łączną notą 156,33pkt. pewnie wyprzedziła rywalki. W brodę pluć może sobie Park So Youn. Liderująca na półmetku Koreanka w programie dowolnym popełniła niewiele drobnych usterek. Jej pokaz nie był jednak trudny technicznie, co sprawiło, że Youn spadła na drugie miejsce w ostatecznej klasyfikacji, minimalnie wyprzedzając Satoko Miyaharę. Japonka do programu dowolnego startowała z szóstego miejsca. W drugim przejeździe popełniła sporo błędów m. in. upadek przy potrójnym Flipie. Perfekcyjnie wykonała jednak niezwykle trudną kombinację potrójnego Lutza z potrójnym Toeloopem i to właśnie temu skokowi zawdzięczać może miejsce na podium.

W tańcach na lodzie triumfowali Rosjanie Alexandra Stepanova i Ivan Bukin. Wicemistrzowie Świata Juniorów zachwycili nienaganną techniką i świetnym poczuciem rytmu. Triumfowali niezagrożenie, o ponad 11,5pkt. wyprzedzając parę niemiecką – Shari Koch i Christian Neuchtern. Na podium wskoczyli także Kanadyjczycy Madeline Edwards i jej partner Shao Kai Pang.

Kolejne zawody ISU Junior Grand Prix już od 26 września. Tym razem młodzi łyżwiarze rywalizować będą w słoweńskim Bledzie.

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password