Grand Slam: Już bez Polaków w Sao Paulo

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel odpadli w 1/8, a Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w ćwierćfinale turnieju Grand Slam w Sao Paulo. Tym samym Biało-czerwoni zakończyli swój udział w brazylijskim turnieju.

Obie polskie pary swój udział w fazie pucharowej rozpoczęły od 1/16 finału. Fijałek i Prudel pokonali w tej fazie austriacki duet Huber/Seidl. Brązowi medaliści mistrzostw Europy sety wygrywali do 18 i 16. W 1/8 finału ćwierćfinalistów z Londynu czekało znacznie trudniejsze zadanie. Po przeciwnej stronie siatki stanęli Łotysze Aleksandrs Samoilovs i Jānis Šmēdiņš. Spotkanie było rewanżem za półfinał tegorocznych mistrzostw Europy, kiedy to lepsi okazali się rywale. Pierwszy set padł łupem bardziej utytułowanej pary łotewskiej. W drugim, na przewagi lepsi okazali się Polacy. Tie-break to już popis gry naszych rywali, którzy wygrali do 12 i zapewnili sobie awans do ćwierćfinału.

Tam czekali na nich Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Zanim jednak Mistrzowie Świata Juniorów spotkali się z pogromcami Fijałka i Prudla musieli pokonać dwie, niżej rozstawione pary. W 1/16 ich rywalami był rozstawiony z numerem 28 brazylijski duet Thiago/Brandão. Biało-czerwoni wygrali w dwóch setach meldując się tym samym w najlepszej szesnastce turnieju. O przepustkę do ćwierćfinału musieli walczyć z włoską parą Tomatis/Ranghieri. Mimo porażki w drugim secie, tie-break, i tym samym cały mecz padł łupem naszych zawodników. W ćwierćfinale spotkali się ze wspomnianymi wcześniej Łotyszami. Niestety, nie udało się pomścić Grzegorza i Mariusza. Utalentowani Polacy przegrali dwukrotnie do 16, kończąc swój udział w turnieju.

Zwycięzców przedostatniego w tym sezonie turnieju Grand Slam poznamy jutro. Ostatni tak duży turniej tego sezonu odbędzie się w dniach 22-27 października w Xiamen.