Grecja i Holandia nadal niepokonane

Za nami kolejne rozstrzygnięcia Olimpijskiego Turnieju Kwalifikacyjnego w piłce wodnej pań. O krok od końcowego sukcesu są niepokonane Holenderki i Greczynki.

Trzeci dzień rywalizacji rozpoczął się od dwóch zaciętych pojedynków i dwóch niespodzianek.

Mecz Rosja – Węgry jak się później okazało rozstrzygnął się już w pierwszej kwarcie wygranej przez Madziarki 3:2. Kolejne trzy zostały rozstrzygnięte na remis 3:3, 4:4, 3:3. Ostatecznie trzecia drużyna globu – Sborna uległa Węgrom 12:13

W drugim meczu grupy A spotkały się Włoszki z Hiszpankami. Mecz ten miał niesamowity przebieg. Pierwsza kwarta padła łupem gospodyń, które wygrały ją 4:2. W kolejnej padł remis 2:2. Od tego momentu rozpoczęła się wspaniała gra zawodniczek z Półwyspu Iberyjskiego. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 0:1 dla Hiszpanii. Kiedy wydawało się, że Włoszki zdołają dowieźć jednobramkową przewagę do końca spotkania ostatnią kwartę dwoma bramkami wygrały Hiszpanki. Mecz zakończył się wynikiem 9:10.

Kolejne zwycięstwa odniosły Greczynki i Holenderki. Pierwsze pokonały Kanadę 10:2 (2:0, 1:0, 2:1, 5:1). Holandia natomiast pokonała Kazachstan 15:7 (4:1, 6:3, 3:2, 2:1)