Gruchała i Piekarska na podium!

Znakomicie zaprezentowały się dziś Magdalena Piekarska i Sylwia Gruchała w zawodach szermierczego Pucharu Świata. Obie Polki stanęły na podium. Sylwia na jego drugim stopniu, Magda na trzecim. Zapis relacji LIVE z dzisiejszych szermierczych zmagań TUTAJ.

W Turynie walczyły florecistki. Najlepiej z nich spisała się Sylwia Gruchała, która lepszą od siebie spotkała dopiero w finale. Była nią Włoszka Ilaria Salvatori. Wcześniej piękna Polka pokonała kolejno Olgę Leleyko z Ukrainy, Hong Seo In z Korei, Valentinę Cipriani z Włoch, Eugyenię Lamonową z Rosji i jej rodaczkę Viktorię Nikichinę. Bardzo dobrze spisała się także Karolina Chlewińska, która w kompleksy wpędziła dwie utytułowane Włoszki: Benedettę Durando oraz absolutną hegemonkę damskiego floretu Valentinę Vezzali. W walce o wejście do ćwierćfinału poległa jednak z Gaelle Gebet z Francji. Pozostałe Polki nie odegrały większej roli w turyńskim turnieju – przegrały swoje pierwsze walki: Hanna Łyczbińska z Koreanką Jeon Hee Sook, Magdalena Knop z Chinką e Huilin, zaś Katarzyna Kryczało z późniejszą triumfatorką zawodów Ilarią Salvatori.

Wyniki i miejsca Polek:

1. Ilaria Salvatori (Włochy)

2. Sylwia Gruchała (Polska)

3. Kanae Ikehata (Japonia) i Viktoria Nikichina (Rosja)

15. Karolina Chlewińska

39. Magdalena Knop

57. Hanna Łyczbińska

58. Katarzyna Kryczało

68. Marta Łyczbińska

95. Małgorzata Wojtkowiak

97. Martyna Synoradzka

113. Justyna Anuszewska

118. Monika Paliszewska

124. Iwona Olbromska

133. Emilia Rygielska

 

W Barcelonie walczyły szpadzistki. Znakomicie prezentowała się Magdalena Piekarska, która wygrywała walki aż do półfinału. Pokonałe kolejno: Marie Faoyelle Francji, Francesce Boscarelli z Włoch, Kubov Shutovą z Rosji oraz Luo Xiaojuan z Chin. W walce o wejście do ścisłego finału przegrała z Simoną Gherman z Rumunii i sklasyfikowana została na 3. miejscu w całym turnieju. Ewa Nelip wygrała swoją pierwszą walkę z Vladą Vlasovą z Rosji, by w kolejnej przegrać z inną Rosjanką Lubov Shutovą. Małgorzata Stroka także wygrała pierwszy pojedynek – z Holenderką Sonją Tol, ale w drugim już przegrała – z Choi In Jeong z Korei. Triumfatorka poprzedniego Pucharu Świata w Budapeszcie Małgorzata Bereza zawiodła – przegrała pierwszą walkę z Xiu Anghi z Chin.

Wyniki i miejsca Polek:

1. Ana Branza (Rumunia)

2. Simona Gherman (Rumunia)

3. Magdalena Piekarska (Polska) i Sun Yuije (Chiny)

27. Ewa Nelip

29. Małgorzata Stroka

51. Małgorzata Bereza

73. Danuta Dmowska – Andrzejuk

87. Renata Knapik

110. Natalia Królak

124. Beata Tereba-Zawrotniak

145. Dominika Mosler

218. Blanka Błach

 

W Antalyi rywalizowały szablistki. Irena Więckowska przegrała pierwszą walkę z Alessandrą Luccino z Włoch 5:15. Aleksandra Socha przegrała w 1/32 finału z Ukrainką Oleną Voroniną 12:15. Bogna Jóźwiak wygrała najpierw z Galyną Pundyk z Ukrainy 15:9, by następnie przegrać z Włoszką Irene Vecchi 10:15. Katarzyna Kędziora przegrała pierwszą walkę z Lurą Reguigne z Francji 9:15.Zaś Małgorzata Kozaczuk w pierwszym spotkaniu rozprawiła się z Węgierką Anną Verhelyi 15:7, by w kolejnym ulec Sophi Vielikai z Rosji 11:15. Popsuły nam trochę szablistki statystykę dzisiejszego dnia niestety.

Wyniki i miejsca Polek:

1. Olga Kharlan (Ukraina)

2. Kim Ji Yeon (Korea)

3. Mariel Zagunis (USA) i Giola Marzocca (Włochy)

20. Bogna Jóźwiak

26. Małgorzata Kozaczuk

33. Aleksandra Socha

41. Irena Więckowska

44. Katarzyna Kędziora

67. Marta Puda

75. Magdalena Pasternak

84. Matylda Ostojska

 

Jutro turnieje drużynowe we wszystkich broniach.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password