Grzegorz Jednaki – nowa nadzieja polskiego parabadmintona

W trakcie wyjazdu z dziećmi z naszego klubu na II Otwarte Mistrzostwa City Sports, postanowiłem obejrzeć na żywo w akcji mojego parabadmintonistę Grzegorza Jednakiego, który w niedzielę 1 czerwca rozgrywał mecze w swojej grupie ligowej we wrocławskim Centrum Sportowym  Hasta la Vista.

jednaki 1Tekst: Tomasz Zioło (Trener Kadry Narodowej Parabadmintona)
Autor zdjęć – Małgorzata Janiaczyk (Hasta la Vista)

Przed meczami miałem okazję porozmawiać z Małgorzatą Janiaczyk, która pozytywnie odnosi się do działań Grzegorza  zmierzających do szybkiego rozwoju sportowego. Cieszę się, że Grzegorz na miejscu we Wrocławiu pracuje pod okiem trenerki, która jednocześnie jest jeszcze aktywną zawodniczką, grającą na wysokim poziomie i przekazuje mu wiele cennych praktycznych informacji.

jednaki 3Pierwsze dwa mecze Grzegorz przegrał, ale po walce. Widać było, że te spotkania  nie przebiegały dobrze taktycznie. Tu ambicja zawodnika nie mogła wystarczyć, aby stawić czoła rywalom.

W trzecim meczu Grzegorz zaczął grać lepiej i dokładniej. Dłuższe wymiany zaczęły przynosić efekty. To spotkanie, w trzecim secie, wygrał Grzegorz. Ostatni mecz tego dnia, grał z najlepszym zawodnikiem w grupie. Kilka uwag taktycznych przekazałem Grzegorzowi , po pierwszym wygranym secie. Grzegorz je zrealizował doskonale i pokonał rywala, dając mu zdobyć jedynie 3 punkty.

jednaki 2Dla mnie najważniejsze spostrzeżenia są takie: Grzegorz jest zawodnikiem walecznym, potrafiącym realizować założenia taktyczne. Nie zraża się porażkami, przystępuje do kolejnych meczy z pozytywnym nastawieniem. Poziom gry w porównaniu sprzed miesiąca jest wyraźnie wyższy.  Tak jak Grzegorz,  nie mogę się doczekać konfrontacji z zawodnikami z jego kategorii.

Pierwszą okazją będzie England Para-Badminton Championships 2014 Loughborough 24-29.06.2014, gdzie nasz zawodnik zagra w singla oraz w debla. Partnerem będzie  reprezentant  Indii  Mark Joseph Dharmai, brązowy medalista w grze deblowej z  Mistrzostw Świata w Dortmundzie.

Bartosz Szafran4775 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password