Halowe MŚ w lekkoatletyce – zapowiedź

Już w piątek w Stambule rozpoczną się Halowe Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce. Polskę reprezentować będzie zaledwie 14 sportowców.

Mistrzostwa w Turcji w związku z rokiem olimpijskim nie będą zbyt mocno obsadzone. Wielu zawodników z tego właśnie względu zrezygnowało z udziału w imprezie.

Wśród Polaków zabraknie przede wszystkim tyczkarek – Moniki Pyrek i Anny Rogowskiej i tyczakrzy Łukasza Michalskiego i Pawła Wojciechowskiego.

Reprezentować nas będzie 14 zawodników. Największymi gwiazdami ekipy będą 800-metrowcy Adam Kszczot (nr 1. na świecie) i Marcin Lewandowski (nr 3.) oraz kulomiot Tomasz Majewski, obecnie piąty wynik na świecie, wśród zawodników, których zobaczymy w Stambule.

Ponadto zobaczymy dwóch płotkarzy (60m). Artura Nogę i Dominika Bochenka. Obojgu brakuje jednak sporo do światowej czołówki w tym sezonie.

Na niezły wynik może liczyć Angelika Cichocka. Polska biegaczka na 1500 metrów ma spory potencjał na miejsce w pierwszej piątce-szóstce. Lidia Chojecka wystartuje na 3000 metrów. Obecnie brakuje jej jednak sporo do światowej czołówki. W Stambule powalczy o odbudowanie formy.

Minimum PZLA zdobyła również kulomiotka Paulina Guba, w tym przypadku jednak awans do finału będzie sporym sukcesem. Pięcioboistka Karolina Tymińska, która potrafiła już zaskakiwać świetnymi wynikami. Sztafeta męska 4×400 metrów, która pierwszy raz pobiegnie w takim zestawieniu.

Podsumowując – jedynymi szansami na medal będą 800 metrowcy i Tomasz Majewski. Miejsce punktowane będą w zasięgu Karoliny Tymińskiej, sztafety i być może biegaczek długodystansowych. Jak będzie? Przekonamy się już w weekend.

Reprezentacja Polski:

Kobiety:

Angelika Cichocka (1500m)

Lidia Chojecka (3000m)

Paulina Guba (pchnięcie kulą)

Karolina Tymińska (pięciobój)

Mężczyźni:

Adam Kszczot (800m)

Marcin Lewandowski (800m)

Artur Noga (60m pł)

Dominik Bochenek (60m pł)

4x400m (Jakub Krzewina, Łukasz Krawczuk, Grzegorz Sobiński, Łukasz Domagała, Marcin Marciniszyn)

Tomasz Majewski (pchnięcie kulą)

 

„Polskie finały”:

Piątek: 18:15 – pchnięcie kulą M

Sobota: 18:00 – 1500m K, 18:10 – pchnięcie kulą K, pięciobój K

Niedziela: 15:50 – 3000mK, 16:20 – 800m M, 17:20 – 60m pł M, 17:40 – 4x400m M

 

Zapraszmy na relację z HMŚ!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password