HMŚ 2016: Kto zostanie gospodarzem?

iaafNajbliższe Halowe Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce odbędą się w dniach 7-9 marca 2014 roku w Sopocie. Polacy zorganizują lekkoatletyczny czempionat globu po raz pierwszy w historii. Mimo iż do rozpoczęcia rywalizacji zostały ponad 4 miesiące, to już rozgrywa się walka o prawo przeprowadzenia kolejnej edycji zawodów. Jedynymi kandydatami są amerykańskie Portland oraz brytyjskie Birmingham.

Oficjalny termin przyjmowania wniosków upłynął 15 września. Jednakże Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) wyjątkowo zgodziło się na aplikację Portland już po przekroczeniu wyznaczonego czasu. W ten sposób Halowe Mistrzostwa Świata w 2016 roku odbędą się w Stanach Zjednoczonych lub Wielkiej Brytanii (Birmingham).

Portland jako ewentualne miejsce przeprowadzenia halowego czempionatu globu wskazało halę Veterans Memorial Coliseum, natomiast Birmingham zaproponowało National Indoor Arenę.

Birmingham było organizatorem halowych mistrzostw świata 10 lat temu. Polacy wrócili wtedy do domu z dwoma brązowymi medalami: Moniki Pyrek w skoku o tyczce oraz Rafała Wieruszewskiego, Grzegorza Zajączkowskiego, Marcina Marciniszyna i Marka Plawgi w sztafecie 4 x 400 metrów. Amerykanie gościli najważniejsze halowe zawody na świecie – w 1987 roku w Indianapolis. Były to pierwsze oficjalne halowe mistrzostwa świata.

Gospodarz kolejnej edycji HMŚ zostanie wybrany 15 listopada podczas posiedzenia rady IAAF w Monako.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password