HMŚ: Tymińska tuż za podium. Padł rekord świata.

Karolina Tymińska zajęła 4. miejsce w pięcioboju podczas halowych MŚ w lekkoatletyce.

O braku medalu dla Polski zadecydował fatalny skok wzywż, w którym Polka osiągnęła zaledwie 172 cm. Przy 179 cm Tymińska miałaby medal.

Tymińska w pchnięciu kulą i biegu na 60 metrów zajmowała 5. miejsce. W skoku wzywż ostatnie, a w skoku w dal 3. W kończącym pięciobój biegu na 800 metrów Polka była 2. i awansowała w klasyfikacji końcowej z siódmej na czwartą lokatę.

Konkurs wygrała Ukrainka Natalia Dobrynska, która łącznie zdobyła 5013 punktów, co jest najlepszym wynikiem w historii pięcioboju. Ukrainka jest też pierwszą zawodniczką, która przekroczyła 5000 punktów. Drugie miejsce dla Jessici Ennis z Wielkiej Brytanii (4965 punktów), trzecie dla Austry Skujyte z Litwy (4802). Polka zdobyła 4725 i pobiła swój najlepszy wynik w obecnym sezonie.