Hokej 5-osobowy: Jedziemy do Buenos Aires!!!

Polscy laskarze awansowali na III Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży w Buenos Aires. Biało-Czerwoni awansowali do finału rozgrywanych w Wałczu mistrzostw Europy w 5-osobowej odmianie hokeja na trawie.

W półfinale mistrzostw Europy podopieczni Mateusza Grochala zmierzyli się z Austriakami. W pierwszej tercji spotkania bramki dla naszego zespołu zdobyli Eryk Bembenek i Dawid Zabłocki, natomiast kontaktowe trafienie dla Austriaków zanotował Florian Hackl. W drugiej tercji gola strzelił Zabłocki, natomiast w trzeciej Yannick Matousek zdobył bramkę kontaktową na 3:2. Wynik meczu w przedostatniej minucie ustalił Sebastian Przybył.

W drugim półfinale Francuzi pokonali Szwajcarów, również w stosunku bramek 4:2. To właśnie z Trójkolorowymi zagramy w sobotę w finale mistrzostw w Wałczu, a także rywalizować będziemy na młodzieżowych igrzyskach olimpijskich w Buenos Aires.

Półfinały:
Francja-Szwajcaria 4:2
Polska-Austria 4:2

O miejsca 5-8:
Białoruś-Dania 3:6
Turcja-Ukraina 4:4 (2:0 w karnych zagrywkach)

Wojciech Nowakowski2261 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.