Hokej 5-osobowy – ME U16: Jeden mecz od YOG

Polki awansowały do półfinału rozgrywanych w Wattignies mistrzostw Europy do lat 16 w pięcioosobowej odmianie hokeja na trawie. Podopieczne Bogusława Kozłowskiego zajęły drugie miejsce w grupie B.

W swoim pierwszym czwartkowym meczu Polki grały z Francuzkami. Już po trzech minutach gry prowadziły 2:0 po golach Dżesiki Mazur i Martyny Strykowskiej. W szóstej minucie kontaktowe trafienie zanotowała Maureen Vivaldi. W drugiej tercji bramki nie padły, natomiast w końcówce trzeciej drugi raz na listę strzelców wpisała się Mazur, a w ostatniej minucie wynik meczu na 2:3 ustaliła Julia van Bolhuis.

Stawką spotkania z Turczynkami było pierwsze miejsce w grupie – obie drużyny miały już zagwarantowany awans do półfinału. Pierwsze dwa gole strzeliła Melis Köşker. Kontaktowe trafienie zanotowała Małgorzata Plewa, jednak chwilę później Zeliha Kendir podwyższyła prowadzenie naszych rywalek. Dwa gole Dżesiki Mazur dały Biało-Czerwonym wyrównanie, ale ponowne prowadzenie dała Turczynkom Kendir. W 28. minucie bramkę na remis 4:4 zdobyła Martyna Strykowska, jednak minutę później padł gol na wagę zwycięstwa Turczynek, którego autorką została Ruken Özmen.

Przed Polkami półfinał, w którym zmierzą się ze zwyciężczyniami grupy A (dokończenie fazy grupowej w piątek koło południa). Zwyciężczynie półfinałów nie tylko zagrają o złoto, ale też zapewnią sobie awans na przyszłoroczne młodzieżowe igrzyska olimpijskie w Buenos Aires.

Wojciech Nowakowski2292 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>