Hokej 5-osobowy – ME U16: Polacy o krok od YOG

Polscy laskarze odnieśli zwycięstwo w ćwierćfinałowym meczu rozgrywanych w Wałczu mistrzostw Europy U16 w 5-osobowej odmianie hokeja na trawie. Awans do półfinału oznacza przybliżenie się podopiecznych Mateusza Grochala do medalu oraz kwalifikacji na młodzieżowe igrzyska olimpijskie.

Do południa polskich kibiców najbardziej interesował ostatni mecz grupy A, w którym Turcy grali z Chorwatami. Zwycięska drużyna miała spotkać się w ćwierćfinale z Biało-Czerwonymi. Mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla drużyny z Bliskiego Wschodu i to ten zespół zajął drugie miejsce w grupowej tabeli.

W ćwierćfinale Polacy pewnie pokonali Turków 8:0. W pierwszej tercji padły dwa gole autorstwa Mateusza Wiśniewskiego i Mikołaja Marczyńskiego. W drugiej jedyną bramkę zdobył Eryk Bembenek, natomiast w trzeciej aż pięciokrotnie piłka została skierowana do tureckiej bramki – jednego gola strzelił Dawid Zabłocki, a cztery kolejne Marczyński. W półfinale Polacy zmierzą się z Austriakami, którzy zwyciężyli 5:2 z Ukraińcami. W drugim półfinale naprzeciw siebie staną Francuzi, którzy wygrali 4:2 z Białorusinami, i Szwajcarzy, którzy pokonali 6:5 Duńczyków.

Zwycięzcy jutrzejszych spotkań półfinałowych nie tylko zapewnią sobie medal mistrzostw w Wałczu, ale też wywalczą kwalifikację na III Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży, które za rok odbędą się w Buenos Aires.

FAZA GRUPOWA:

Wyniki:

Grupa A:
Turcja-Chorwacja 5:3

Grupa B:
Litwa-Białoruś 1:3

Grupa C:
Austria-Gruzja 18:0
Dania-Walia 9:4

Grupa D:
Ukraina-Finlandia 15:1
Bułgaria-Szwajcaria 0:21

Tabele:

Grupa A:
1. Francja 6 pkt.
2. Turcja 3 pkt.
3. Chorwacja 0 pkt.

Grupa B:
1. Polska 6 pkt.
2. Białoruś 3 pkt.
3. Litwa 0 pkt.

Grupa C:
1. Austria 9 pkt.
2. Dania 6 pkt.
3. Walia 3 pkt.
4. Gruzja 0 pkt.

Grupa D:
1. Szwajcaria 7 pkt.
2. Ukraina 7 pkt.
3. Bułgaria 3 pkt.
4. Finlandia 0 pkt.

ĆWIERĆFINAŁY:
Francja-Białoruś 4:2
Szwajcaria-Dania 6:5
Polska-Turcja 8:0
Austria-Ukraina 5:2

MECZE O MIEJSCA 9-14
Bułgaria-Gruzja 3:3 (1:0 w karnych zagrywkach)
Walia-Finlandia 10:2

Wojciech Nowakowski2461 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password