Hokej 5-osobowy – ME U16: Polki jadą do Buenos Aires

Awans do finału mistrzostw Europy do lat 16 i kwalifikacja na młodzieżowe igrzyska olimpijskie w Buenos Aires – to efekt wygranej polskich laskarek w półfinale turnieju w Wattignies. Biało-Czerwone pokonały po serii karnych zagrywek Białorusinki.

Wynik meczu otworzyła w drugiej minucie gry Anastasija Sys, ale jeszcze w pierwszej tercji o golach Julii Balcerzak nasza reprezentacja wyszła na prowadzenie 2:1. W drugiej tercji dwa gole strzeliły nasze rywalki – Aliaksandra Sliwinskaja i Karyna Mihunowa. W 27. minucie bramkę na wagę remisu zdobyła Małgorzata Plewa i o wyniku spotkania zadecydowała seria karnych zagrywek. W niej podopieczne Bogusława Kozłowskiego wygrały 3:2, dzięki czemu wywalczyły awans do finału mistrzostw i na przyszłoroczne młodzieżowe igrzyska olimpijskie.

W finale Polki zmierzą się z Austriaczkami. W półfinale pokonały one Turczynki 10:2 i również wywalczyły kwalifikację na przyszłoroczną imprezę w Buenos Aires.

Półfinały:
Białoruś-Polska 3:3 (2:3 w karnych zagrywkach)
Turcja-Austria 2:10

Wojciech Nowakowski2262 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.