Hokej 5-osobowy – ME U16: Polki jadą do Buenos Aires

Awans do finału mistrzostw Europy do lat 16 i kwalifikacja na młodzieżowe igrzyska olimpijskie w Buenos Aires – to efekt wygranej polskich laskarek w półfinale turnieju w Wattignies. Biało-Czerwone pokonały po serii karnych zagrywek Białorusinki.

Wynik meczu otworzyła w drugiej minucie gry Anastasija Sys, ale jeszcze w pierwszej tercji o golach Julii Balcerzak nasza reprezentacja wyszła na prowadzenie 2:1. W drugiej tercji dwa gole strzeliły nasze rywalki – Aliaksandra Sliwinskaja i Karyna Mihunowa. W 27. minucie bramkę na wagę remisu zdobyła Małgorzata Plewa i o wyniku spotkania zadecydowała seria karnych zagrywek. W niej podopieczne Bogusława Kozłowskiego wygrały 3:2, dzięki czemu wywalczyły awans do finału mistrzostw i na przyszłoroczne młodzieżowe igrzyska olimpijskie.

W finale Polki zmierzą się z Austriaczkami. W półfinale pokonały one Turczynki 10:2 i również wywalczyły kwalifikację na przyszłoroczną imprezę w Buenos Aires.

Grupa A:
Walia-Austria 2:12
Białoruś-Chorwacja 5:1

Tabela:
1. Białoruś 12 pkt.
2. Austria 9 pkt.
3. Chorwacja 6 pkt.
4. Walia 3 pkt.
5. Gibraltar 0 pkt.

Grupa C:
Litwa-Walia 2:2

Tabela:
1. Walia 4 pkt.
2. Litwa 1 pkt
3. Gibraltar 0 pkt.

Półfinały:
Białoruś-Polska 3:3 (2:3 w karnych zagrywkach)
Turcja-Austria 2:10

Wojciech Nowakowski2407 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password