Hokej 5-osobowy – ME U16: Polki ze srebrem

Srebrny medal wywalczyły polskie laskarki na mistrzostwach Europy do lat 16 w Wattignies. Podopieczne Bogusława Kozłowskiego przegrały z Austriaczkami 3:6.

W pierwszej tercji padł tylko jeden gol autorstwa Fiony Felber. Nasze rywalki podwyższyły prowadzenie na początku drugiej tercji po bramkach Helene Herzog. Polki wyrównały stan meczu dzięki dwóm trafieniom Julii Balcerzak i jednym Dżesiki Mazur, ale Austriaczki strzeliły do końca meczu jeszcze trzy gole – hat-tricka skompletowała Herzog, Felber wpisała się na listę strzelców po raz drugi, a ponadto naszą bramkarkę pokonała Sabrina Hruby.

Brązowy medal wywalczyły Turczynki, które pokonały 6:5 Białorusinki.

Wojciech Nowakowski2297 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>