Hokej 5-osobowy – ME U16: Udany początek marszu po kwalifikację na YOG

Świetnie dla naszej reprezentacji rozpoczęły się rozgrywane w Wałczu mistrzostwa Europy juniorów młodszych w 5-osobowej odmianie hokeja na trawie. Biało-Czerwoni zwyciężając obydwa swoje środowe spotkania zapewnili sobie triumf w grupie G i awans do ćwierćfinału.

W pierwszym meczu podopieczni Mateusza Grochala zmierzyli się z Litwinami. Pojedynek z sąsiadami zakończył się naszym triumfem 9:1. W ciągu pierwszej dziesięciominutowej tercji Biało-Czerwoni do bramki rywali trafiali siedmiokrotnie – po dwa gole strzelili Eryk Bembenek i Mikołaj Marczyński, a po jednym Sebastian Przybył, Korneliusz Nitka i Mateusz Wiśniewski. W 16. minucie gry padła jedyna bramka dla Litwinów, której autorem został Arminas Stanisauskas. W trzeciej tercji hat-tricki skompletowali Marczyński i Bembenek, trafiając odpowiednio w 24. i 26. minucie spotkania.

Na koniec pierwszego dnia zmagań w Wałczu Polacy wygrali z Białorusinami 6:1. W pierwszej tercji po jednej bramce dla naszego zespołu zdobyli Przybył, Wiśniewski i Bembenek, a trafienie dla naszych rywali zanotował Kirył Łysy. W drugiej tercji do bramki trafiali już tylko nasi zawodnicy – Dawid Zabłocki, Mikołaj Marczyński i Eryk Bembenek.

Były to jedyne mecze Polaków w fazie grupowej turnieju w Wałczu. Zwycięstwo w nich zapewniło Biało-Czerwonym awans do ćwierćfinałów z pierwszego miejsca. Faza play-off turnieju rozpocznie się w czwartek. Nasi zawodnicy zmierzą się w kolejnym meczu z drugą drużyną grupy B, którą będzie triumfator pojedynku Turków z Chorwatami (obie te drużyny uległy w środę Francuzom).

Oprócz medali mistrzostw Europy juniorów młodszych stawką turnieju jest kwalifikacja na III Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie, które za rok odbędą się w Buenos Aires. Zdobędą ją mistrzowie i wicemistrzowie Starego Kontynentu.

Wyniki:

Grupa A:
Francja-Turcja 3:2
Chorwacja-Francja 3:10

Grupa B:
Polska-Litwa 9:1
Białoruś-Polska 1:6

Grupa C:
Austria-Dania 9:4
Walia-Gruzja 15:2
Dania-Gruzja 10:1
Walia-Austria 5:7

Grupa D:
Ukraina-Bułgaria 11:0
Szwajcaria-Finlandia 10:1
Bułgaria-Finlandia 4:2
Szwajcaria-Ukraina 3:3

Tabele:

Grupa A:
1. Francja 6 pkt.
2. Turcja 0 pkt.
3. Chorwacja 0 pkt.

Grupa B:
1. Polska 6 pkt.
2. Białoruś 0 pkt.
3. Litwa 0 pkt.

Grupa C:
1. Austria 6 pkt.
2. Walia 3 pkt.
3. Dania 3 pkt.
4. Gruzja 0 pkt.

Grupa D:
1. Ukraina 4 pkt.
2. Szwajcaria 4 pkt.
3. Bułgaria 3 pkt.
4. Finlandia 0 pkt.

Wojciech Nowakowski2461 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password