Hokej 5-osobowy – ME U16: Złota polska młodzież

Polscy laskarze wygrali mistrzostwa Europy do lat 26 w 5-osobowej odmianie hokeja na trawie. W finale imprezy w Wałczu pokonali oni Francuzów.

W pierwszej tercji bramki dla naszego zespołu strzelili Mateusz Wiśniewski i Mikołaj Marczyński. W drugiej z kolei padł remis – najpierw gola dla Trójkolorowych strzelił Jules Dumas, a później nasz dorobek bramkowy poprawił Eryk Bembenek. W trzeciej kwarcie kontaktowe trafienie zanotował Paul Piot, ale wynik meczu na 4:2 ustalił Dawid Zabłocki. Brązowy medal zdobyli Austriacy. W „małym finale” pokonali oni Szwajcarów aż 7:1.

Polaków i Francuzów oglądać będziemy za rok na III Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży w Buenos Aires. Kwalifikację na tę imprezę te drużyny wywalczyły już w piątek, awansując do finału turnieju w Wałczu.