Hokej 5-osobowy – ME U16: Zwycięskie otwarcie Polek

Od zwycięstwa zaczęły Polki mistrzostwa Europy do lat 16 w 5-osobowej odmianie hokeja na trawie. Podopieczne Bogusława Kozłowskiego w pierwszym meczu fazy grupowej pokonały Litwinki 4:1.

Hat-tricka w tym spotkaniu skompletowała kapitan naszej reprezentacji Julia Balcerzak, strzelając dwa gole w pierwszej i jednego w drugiej tercji. Swoją bramkę do wyniku Biało-Czerwonych dołożyła Małgorzata Plewa. Honorowe trafienie dla Litwinek zanotowała na początku trzeciej tercji Kamilė Liekytė.

Polki w grupie zmierzą się jeszcze z Francuzkami i Turczynkami. W bezpośrednim pojedynku tych drużyn gospodynie uległy drużynie z Azji Mniejszej 3:5. Podobnie jak w przypadku męskich mistrzostw w Wałczu, tak i we francuskim Wattignies walka toczy się nie tylko o medale, ale też o dwie kwalifikacje na młodzieżowe igrzyska olimpijskie w Buenos Aires.

Wojciech Nowakowski2297 Posts

<p>Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota – biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.</p>