Hokej 5-osobowy – ME U16: Zwycięskie otwarcie Polek

Od zwycięstwa zaczęły Polki mistrzostwa Europy do lat 16 w 5-osobowej odmianie hokeja na trawie. Podopieczne Bogusława Kozłowskiego w pierwszym meczu fazy grupowej pokonały Litwinki 4:1.

Hat-tricka w tym spotkaniu skompletowała kapitan naszej reprezentacji Julia Balcerzak, strzelając dwa gole w pierwszej i jednego w drugiej tercji. Swoją bramkę do wyniku Biało-Czerwonych dołożyła Małgorzata Plewa. Honorowe trafienie dla Litwinek zanotowała na początku trzeciej tercji Kamilė Liekytė.

Polki w grupie zmierzą się jeszcze z Francuzkami i Turczynkami. W bezpośrednim pojedynku tych drużyn gospodynie uległy drużynie z Azji Mniejszej 3:5. Podobnie jak w przypadku męskich mistrzostw w Wałczu, tak i we francuskim Wattignies walka toczy się nie tylko o medale, ale też o dwie kwalifikacje na młodzieżowe igrzyska olimpijskie w Buenos Aires.

Grupa A:
Austria-Gibraltar 21:0
Walia-Chorwacja 3:5
Białoruś-Gibraltar 22:0
Austria-Chorwacja 9:1

Tabela:
1. Austria 6 pkt.
2. Białoruś 3 pkt.
3. Chorwacja 3 pkt.
4. Walia 0 pkt.
5. Gibraltar 0 pkt.

Grupa B:
Polska-Litwa 4:1
Francja-Turcja 3:5

Tabela:
1. Polska 3 pkt.
2. Turcja 3 pkt.
3. Francja 0 pkt.
4. Litwa 0 pkt.

Wojciech Nowakowski2461 Posts

Współzałożyciel portalu igrzyska24.pl. Ekspert w sprawach pięcioboju nowoczesnego, curlingu, hokeja na trawie i piłki wodnej. Poliglota - biegle włada językiem angielskim, niemieckim i węgierskim.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password