Hokej na lodzie – EIHC: Drugie zwycięstwo Polaków

Polscy hokeiści odnieśli drugie zwycięstwo na rozgrywanym w Budepeszcie turnieju Euro Ice Hockey Challange. Biało-czerwoni pokonali reprezentację Japonii 3:2 (1:1, 1:0, 1:1).

Wynik spotkania w 15. minucie otworzył po asyście Adama Borzęckiego Alex Szczechura. Niestety, z prowadzenia nie cieszyliśmy się długo – dwie i pół minuty później było już 1:1 – krążek do polskiej bramki wpakował Ryo Hashimoto. Taki też wynik utrzymał się do końca pierwszej tercji.

Drugie dwadzieścia minut rozpoczęło się dla nas w najlepszy możliwy sposób – po podaniu Patryka Wronki Fukufujiego pokonał Paweł Dronia. W 44. minucie na 3:1 podwyższył Kacper Guzik i choć dziesięć minut później kontaktowego gola po błędzie Rafała Radziszewskiego zdobył Hashimoto, to Polacy cieszyli się z końcowego zwycięstwa.

To druga wygrana podopiecznych Teda Nolana na turnieju w Budapeszcie. Wczoraj, w debiucie nowego selekcjonera Biało-czerwoni pokonali Węgrów 4:1. Jutro ostatni dzień turnieju, Polacy zmierzą się z Włochami. Początek spotkania o godz. 14:30.

Polska – Japonia 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)