Hokej na lodzie: Gdzie w przyszłym roku zagrają Polacy?

Obradujący w Kolonii kongres Międzynarodowej Federacji Hokeja na lodzie (IIHF) podjął dziś decyzje odnośnie gospodarzy przyszłorocznych mistrzostw świata.

Reprezentacja Polski przyszłoroczny turniej Mistrzostw Świata dywizji IA rozegra w Budapeszcie. Areną zmagań o elitę będzie mogąca pomieścić dziewięć tysięcy kibiców Laszlo Papp Sportarena w Budapeszcie, a rywalami Biało-czerwonych będą, oprócz gospodarzy, Słoweńcy, Włosi, Kazachowie i Brytyjczycy. Według wstępnych ustaleń turniej odbędzie się w dniach 22-28 kwietnia 2018 roku.

Kolejną ważna z polskiego punktu widzenia decyzją kongresu jest rozszerzenie Mistrzostw Świata elity kobiet z ośmiu do dziesięciu drużyn. Oznacza to, że Polki, które pierwotnie miały spaść do dywizji IIA, ostatecznie pozostaną na trzecim poziomie rozgrywek. Mierzyć się tam będą z ekipami Łotwy, Kazachstanu, Włoch, Chin i Korei Południowej. Jak na razie nie ustalono miejsca ani daty rozgrywek.

Kadra U18 walczyć będzie na Mistrzostwach Świata dywizji IIA w stolicy Estonii – Tallinie. Rywalami naszych juniorów będą w dniach 1-7 kwietnia 2018 także Koreańczycy, Brytyjczycy, Litwini i Australijczycy.

Polsce powierzono organizację Mistrzostw Świata U18 dywizji IB kobiet. Nasze panie o awans na zaplecze elity grać będą z Francją, Wielką Brytanią, Danią, Australią i Chinami. Póki co nie jest znane dokładne miejsce i data turnieju.

Wybrano także gospodarzy Mistrzostw Świata elity w 2021 roku. Zwyciężyła łotewsko-białoruska kandydatura Rygi i Mińska, która okazała się lepsza od propozycji fińskiej (Tampere i Helsinki). Wstępna data turnieju to 7-23 maja 2021.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password