Hokej na lodzie – MŚ dywizji 1B: Utrzymanie oddala się od Polek

Reprezentantki Polski zanotowały kolejną porażkę na mistrzostwach świata dywizji 1B w Katowicach. Tym razem pogromczyniami Polek były Łotyszki, które wygrały 5:4.

Reprezentantki Łotwy były zdecydowanymi faworytkami tego meczu. Zespół ma szanse na awans do dywizji 1A. Polki zaś są w gronie zespołów walczących od utrzymanie. Drużyna gości za sprawą Laili Dekmeijere-Trigubowej wyszły na prowadzenie już w 1. minucie. Na szczęście Polki szybko wyrównały, po tym jak gola w 3. minucie gry zdobyła Karolina Późniewska. W pierwszej tercji do polskiej bramki trafiły jeszcze Jewa Petersone i Julija Mihejenko.

Przewaga Łotyszek wydawało się być wyraźna. Jednak na początku drugiej odsłony meczu bramkę kontaktową zdobyła Aneta Cygan. Hokeistki z Łotwy wróciły na dwubramkowe prowadzenie po trafieniu Anny Kubliny w 32. minucie. Minutę później drugą bramkę zdobyła Późniewska i po dwóch tercjach Polki przegrały 3:4.

Okazja na walkę o zwycięstwo nadarzyła się Polkom po bramce Marty Bigos. Na 10 minut przed końcem na tablicy wyników widniał wynik 4:4. Decydującą bramkę 1,5 minuty przed zakończeniem spotkania zdobyła Jewa Petersone. Łotyszki mogą na swoje konto dopisać 3 punkty.

Reprezentantki Łotwy o zwycięstwo w mistrzostwach powalczą ze Słowaczkami. Oba te zespoły zmierzą się ze sobą w ostatniej kolejce. Aby myśleć o utrzymaniu w dywizji 1B Polki muszą w ostatnim meczu pokonać Chinki. Spotkanie odbędzie się w Wielki Piątek o 20:00.

Polska – Łotwa 4:5 (1:3, 2:1, 1:1)

Strzały: 38-28
Kary (minuty): 16:22