Hokej na lodzie – MŚ dywizji IB: Duży krok w stronę utrzymania

Polskie hokeistki pokonały po rzutach karnych Kazaszki 4:3 (1:2, 2:0, 0:1, 0:0, 1:0) i zrobiły ogromny krok w stronę utrzymania w dywizji IB.

Grające w pierwszych minutach zdecydowanie lepiej od Biało-czerwonych Kazaszki bardzo szybko wyszły na dwubramkowe prowadzenie po trafieniach Likhaus i Fux. Podopieczne Grzegorza Klicha jeszcze przed przerwą zdołały zdobyć gola kontaktowego autorstwa Kamili Wieczorek, a po znakomitej drugiej tercji wyszły nawet na prowadzenie – w 25. minucie wyrównała Magdalena Czaplik, a cztery minuty później na prowadzenie wyprowadziła naszą reprezentację Marta Bigos.

Korzystny rezultat udało się utrzymać do 43. minuty. Wówczas Martynę Sass już po raz drugi dziś pokonała Alyona Fux i na tablicy wyników znów widniał remis. Do sześćdziesiątej minuty wynik nie uległ zmianie i o tym, kto wyjdzie zwycięsko z tego boju zadecydować miała dogrywka, a gdy i ta nie przyniosła rozstrzygnięcia – rzuty karne. W nich zawodniczki obu ekip były bardzo skuteczne i po czterech seriach mieliśmy remis 3:3. W piątej bohaterkami Biało-czerwonych okazały się Martyna Sass i Kamila Wieczorek – ta pierwsza obroniła karnego Korolevej, ta druga bezbłędnie wykorzystała sytuację sam na sam dając Polkom pierwszej, jakże ważne zwycięstwo na tym turnieju.

W pozostałych dzisiejszych spotkaniach Łotyszki 3:2 pokonały Chinki, a Słowaczki takim samym wynikiem zwyciężyły Włoszki i to właśnie te dwie drużyny po dwóch kolejkach przewodzą w tabeli. Jutro dzień przerwy. We wtorek trzecia kolejka spotkań katowickiego turnieju – Słowaczki zmierzą się z Chinkami, Łotyszki powalczą o trzeci komplet punktów z Kazaszkami, a w najbardziej interesującym nas meczu Polki podejmą Włoszki. Zwycięstwo przypieczętuje nasze utrzymanie w dywizji IB.

Polska – Kazachstan (1:2, 2:0, 0:1, 0:0, 1:0)

Strzały: 14-19
Kary (minuty): 14-8